Fragment konstrukcji „Szkieletora” na licytacji WOŚP

Tak jeszcze wyglądał fot. Sebastian Dudek/LoveKraków.pl
Prezydent Jacek Majchrowski przekazał na tegoroczną licytację WOŚP fragment stali z konstrukcji jednego z ostatnich pięter legendarnego krakowskiego „Szkieletora”.

Fragment stali przekazanej na charytatywną aukcję ma stosowny certyfikat autentyczności, a podpisany został przez przedstawicieli biura architektonicznego, zajmującego się projektem i przebudową „Szkieletora”.

Wieżowiec był najdłużej trwającą inwestycją w Krakowie. Jego budowa rozpoczęła się w ubiegłym wieku, w roku 1975. Krążyła nawet miejska legenda, że nad „Szkieletorem” ciąży klątwa. 30 września 2020 roku był datą, która niewątpliwie przeszła do historii. Tego dnia oficjalnie zakończyła się budowa biurowca Unity Centre, który zastąpił popularnie nazywanego „Szkieletora".

Stal ze „Szkieletora” można licytować do 31 stycznia na stronie internetowej allegro.pl.

Swoje dary na aukcje charytatywne przekazały również krakowskie instytucje kultury. Są wśród nich m.in. vouchery na spektakle teatralne, koncerty, obrazy, książki.

„Gramy z głową” – to hasło tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wielki finał odbędzie się już 31 stycznia.

Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznych urządzeń w nowoczesnej chirurgii laryngologicznej i wspomogą oddziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

comments powered by Disqus