News LoveKraków.pl

Fragment Opolskiej do remontu jeszcze w tym roku

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zarząd dróg chce do połowy grudnia wyremontować nawierzchnię na kolejnym odcinku ulicy Opolskiej.

Chodzi o fragment pomiędzy miejscem styku z odcinkiem przebudowanym przy okazji budowy linii tramwajowej do Górki Narodowej a stacją benzynową przy ul. Conrada. Prace mają objąć nie tylko nawierzchnię jezdni, ale także wymianę krawężników, regulację kratek ściekowych czy częściowy remont chodników.

Urzędnicy rozpisali przetarg na przeprowadzenie prac. Chcą, by roboty zakończyły się przed połową grudnia. Zgodnie z wymogami, wykonawca musi tak zorganizować prace, by ruch mógł być utrzymany. Bez utrudnień się jednak nie obejdzie.

Rok temu też remontowali

To powtórka z sytuacji sprzed roku, kiedy wyremontowano fragment pomiędzy ul. Prądnicką a al. 29 Listopada. Sytuacja była jednak o tyle bardziej napięta, że w sąsiedztwie trwały jeszcze dwie duże inwestycje, powodujące utrudnienia w ruchu – budowa linii do Górki Narodowej i przebudowa al. 29 Listopada. Najbardziej uciążliwe prace przy wymianie nawierzchni miały być prowadzone nocami, ostatecznie jednak warunki atmosferyczne pokrzyżowały plany i część robót firma prowadziła w ciągu dnia.

Fragment ul. Opolskiej przeszedł dużą zmianę w ramach budowy linii tramwajowej. Powstało nowe dwupoziomowe skrzyżowanie, a główny ciąg ul. Opolskiej poprowadzono w tunelach. Kilka dni temu miasto przypomniało, że z tuneli można korzystać dokładnie od roku. Planowany remont ma się rozpocząć właśnie od miejsca, które przebudowano w ramach wcześniejszej inwestycji.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały