Gala UFC w Kraków Arenie

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W Kraków Arenie 11 kwietnia zostanie zorganizowana gala UFC 185. Głównymi walkami wieczoru będą starcia Mirko Filipovicia z Gabrielem Gonzagą oraz Jana Błachowicza z Jimim Manuą.

Informację o gali UFC 185 jako pierwszy podał w czwartek Łukasz "Juras" Jurkowski, były zawodnik MMA. – W moim blogu o UFC w Polsce typowałem Trójmiejską Arene. Okazuje się jednak, że UFC wybrało Kraków, a realna data to 11 kwietnia. Nie ma w tym żadnej plotki i domysłów jakby co – napisał na Facebooku Jurkowski.

W piątek poznaliśmy rozpiskę walk. W jednym z najciekawszych pojedynków rękawice skrzyżują Jan Błachowicz (MMA 18-3, 1. w rankingu PL) z Jimim Manuwą (MMA 14-1, 15. w rankingu MMARocks). Na gali mają pojawić się również inni reprezentanci Polski.

– To bardzo dużo dla mnie znaczy. Zainteresowanie UFC w Polsce stale rośnie, Polscy fani już od wielu lat podróżują po całym świecie aby oglądać walki MMA. Dla nas, zorganizowanie Gali UFC w naszym kraju jest naprawdę niesamowite – powiedział Błachowicz.

Ultimate Fighting Championship to amerykańska organizacja mieszanych sztuk walki założona w 1993 roku. Pojedynki odbywają się w ośmiokątnym ringu otoczonym siatką. Kraków Arena będzie gościć już drugą dużą imprezę, gdzie w roli głównej wystąpią zawodnicy MMA. Wcześniej, 6 grudnia w hali w Czyżynach odbyła sie gala KSW 29.