Gubałówka i Butorowy Wierch czekają na turystów

fot. Materiały prasowe

Po przerwie spowodowanej epidemią znów można skorzystać z kolejki na Gubałówkę i zjechać koleją krzesełkową z Butorowego Wierchu.

Argumentem za wizytą na Gubałówce przed rozpoczęciem sezonu urlopowego jest brak tłumów. Właśnie teraz spacer pasmem Gubałówki, by dotrzeć do górnej stacji kolei krzesełkowej PKL na Butorowym Wierchu będzie najbardziej spokojny. Przed wyprawą można zarezerwować na stronie internetowej bilet łączony na podróż kolejami PKL Gubałówka i Butorowy Wierch. Spółka kusi promocją: koszt obu tych przejazdów jest obecnie mniejszy niż normalna cena biletu (góra-dół) na Gubałówkę.

Są jednak ograniczenia związane z epidemią. – Obecnie w jednym przedziale wagonu kolei terenowej na Gubałówkę może przebywać maksymalnie ośmioro pasażerów w tym samym czasie, co oznacza, że jednorazowo na górę wjeżdżają tylko 32 osoby. Zarówno przy dolnej jak i górnej stacji kolei można zdezynfekować ręce, o co bardzo prosimy ze względu na wspólne bezpieczeństwo, podobnie jak o zakrywanie nosa i ust w trakcie przejazdu. Regularnie odkażamy również powierzchnie wspólne, czyli poręcze, uchwyty czy biletomaty – mówi Patryk Białokozowicz z zarządu Polskich Kolei Linowych.

PKL zalecają też rezerwowanie biletów przez sklep internetowy PKL oraz dokonywanie płatności kartą w przypadku zakupu biletów w kasie, sklepie z pamiątkami w stacji górnej czy w restauracji Tarasy na szczycie Gubałówki.

Zmiany na Gubałówce

Aktualnie prowadzone są prace rewitalizacyjne na promenadzie, które mają na celu zwiększenie wygody i płynności ruchu turystycznego przy zachowaniu wszelkich wymogów bezpieczeństwa. Zaplanowano m.in. poszerzenie schodów łączących plac zlokalizowanych przed wejściem do budynku górnej stacji kolei PKL na Gubałówce z drogą Stanisława Zubka i dodanie dodatkowego chodnika dla osób niepełnosprawnych. Przed wejściem do budynku górnej stacji kolei powstanie przestrzeń z miejscami do siedzenia. Od południowej strony promenada spacerowa zyska gustowne, drewniane elementy małej architektury w postaci ławek donic, lamp i nowej nawierzchni.

comments powered by Disqus