Handlarze narkotyków w rękach krakowskiej policji

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Funkcjonariusze rozbili grupę przestępczą zajmującą się handlem narkotykami. W trakcie zatrzymania odnaleziono m.in. 130 gramów marihuany, 50 gramów mefedronu, maczetę oraz odzież i emblematy kibicowskie.

Szajka, zajmująca się wprowadzaniem do obrotu i udzielaniem narkotyków, działała od grudnia 2019 roku do maja 2022 roku.

– W tym czasie członkowie grupy mogli wprowadzić do obrotu nie mniej niż 40 kg mefedronu o czarnorynkowej wartości około 480 tys. złotych oraz nie mniej niż 17 kg marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 200 tys. złotych. Ponadto, dilerzy mogli rozprowadzić nie mniej niż 1,6 kg amfetaminy o wartość 5600 zł oraz ecstasy w ilości nie mniejszej niż 1 kg o wartości 4000 zł – informuje mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Dilerzy i pseudokibice

Policjanci zatrzymali łącznie 13 osób: 12 mężczyzn zamieszanych w nielegalny proceder oraz 20-letnią kobietę podejrzaną o posiadanie środków odurzających. W trakcie przeszukania ich mieszkań odnaleziono m.in. 130 gramów marihuany, 50 gramów mefedronu, telefony komórkowe, laptopy, gotówkę w łącznej kwocie ponad 8 tys. złotych, maczetę, gaz oraz odzież i emblematy kibicowskie.

– Zatrzymani mężczyźni odpowiedzą za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz za udzielanie ich innym osobom, za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia mł. insp. Sebastian Gleń.

W dodatku siedmiu z nich czeka odpowiedzialność karna za nieuprawnione posiadanie znacznych ilości narkotyków. Za to grozi im kara do 10 lat więzienia. Z kolei 20-letnia kobieta odpowie za posiadanie środków odurzających. Kodeks karny przewiduje za to karę do 3 lat pozbawienia wolności.