Internetowy hit na teatralnej scenie. Spektakl „Ucho Prezesa” w Krakowie

"Ucho Prezesa" w Krakowie fot. mat.prasowe
Prezes, pani Basia, Antoni, Prezydent, Donald i Mariusz razem na jednej scenie. Tym razem „Ucho Prezesa” zobaczymy w wersji teatralnej.

Aby zobaczyć teatralne „Ucho Prezesa”, nie trzeba już planować wycieczki do Warszawy. Spektakl w reż. Tadeusza Śliwy przyjedzie do Krakowa i zostanie wystawiony w Nowohuckim Centrum Kultury 12 marca 2020 roku. I to dwa razy tego samego dnia! Przedstawienie będzie grane o godz. 17.00 i 20.30.

Przezes i pani Basia na jednej scenie

Na scenie zobaczymy dobrze znanych bohaterów. Wszystkowiedzącego Prezesa, jego wiernego przybocznego Mariusza, partyjnych kolegów, przedstawicieli niezłomnej opozycji, jak i panią Basię, która oprowadzi widzów po niezbyt często odwiedzanych kulisach władzy.

Polski serial komediowo-polityczny zyskał sympatię widzów. Emitowany w serwisie YouTube, telewizji WP i na platformie Showmax zyskał ogromną popularność.

„Ucho Prezesa” w reż. Tadeusza Śliwy opowiada o prezesie rządzącej partii i jego otoczeniu we współczesnej Polsce. Pomysłodawcą produkcji był Robert Górski, lider Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Serial doczekał się kontynuacji na teatralnej scenie. Premiera spektaklu „Ucho Prezesa, czyli Scheda” odbyła się w grudniu 2018 roku na deskach Teatru 6. Piętro. W obsadzie znaleźli się m.in. Robert Gorski, Izabela Dąbrowska, Mikołaj Cieślak, Janusz Chabior, Cezary Pazura czy Tomasz Schimscheiner.

Twórcy tego internetowego hitu zdecydowali się napisać teatralną sztukę z gatunku satyrycznej political fiction.

Prezes sprawdza

O czym będzie spektakl? Prezes będzie chciał sprawdzić lojalność swoich pracowników. Ci rozpoczną walkę o władzę, która za chwilę stanie się niczyja.

„Kandydatów do fotelu Naczelnika Państwa jest wielu. Mimo pozorów pokornej służby Polsce i suwerenowi nie przebierają w środkach” – czytamy w opisie spektaklu.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie www.nck.krakow.pl.