KBF ma nową dyrektorkę

fot. Bogusław Świerzowski Urzad Miasta Krakowa

31 stycznia prezydent Jacek Majchrowski wręczył Magdalenie Doksie-Tverberg nominację na stanowisko dyrektorki KBF.

Magdalena Doksa-Tverberg do tej pory pełniła funkcję zastępczyni dyrektora wydziału kultury w urzędzie miasta. Nową funkcję zacznie pełnić 1 lutego 2022 roku.

– Jestem przekonany, że międzysektorowe doświadczenia oraz rozległa wiedza z zakresu kultury, dziedzictwa i promocji miasta, a także odwaga w inicjowaniu nowych kreatywnych rozwiązań, charakterystyczna dla pani Magdaleny Doksy-Tverberg, będą istotnym wkładem w dalszy rozwój Krakowskiego Biura Festiwalowego. Kariera zawodowa pani dyrektor pokazuje, że potrafi doskonale łączyć wyczucie w kwestiach kultury z nowoczesnym zarządzaniem. Mogłem zawsze liczyć na panią dyrektor w prowadzeniu najbardziej odpowiedzialnych i złożonych projektów miasta – informuje o powodach decyzji prezydent Jacek Majchrowski.

Dotychczasowa dyrektorka KBF, Izabela Błaszczyk, będzie prezeską nowej miejskiej spółki Kraków 5020, która zajmie się m.in. zarządzaniem Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Więcej na ten temat:



Festiwale, literatura, wydarzenia dla mieszkańców

KBF będzie nadal zajmowało się organizacją festiwali takich jak Festiwal Conrada, Festiwal Muzyki Filmowej czy Misteria Paschalia, będzie operatorem programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, Kraków Culture, Kraków filmowy.

KBF jest wydawcą, zarządza rozlicznymi platformami informacji kulturalnej, jest partnerem rozmaitych inicjatyw miejskich.

– Razem z całym zespołem menedżerów i menedżerek KBF będziemy wspólnie rozwijać pole kultury. Chciałabym, aby była to kultura odpowiedzialna i zaangażowana, solidarna i współpracująca – mówi Magdalena Doksa-Tverberg.

Obejmująca 1 lutego stanowisko Dyrektorki KBF Magdalena Doksa-Tverberg jest muzykolożką, menedżerką i animatorką kultury, związaną od lat z administracją samorządową, doświadczoną w szczególności w obszarze kultury i promocji miasta.

Ukończyła muzykologię na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Studium Dziennikarskie w Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Była związana z Wydziałem Kultury i Dziedzictwa Narodowego od 2004 r., w latach 2011-2016 pełniła funkcję kierowniczą w Wydziale Promocji; od 2016 r. zastępczyni dyrektora w Wydziale Kultury i Dziedzictwa Narodowego.