Kolejni z gangu braci "Zielonych" oskarżeni

Mariusz Z. fot. DK

Prokuratura Krajowa skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 10 osobom, którzy według śledczych byli członkami gangu braci „Zielonych”.

– Jest to już kolejny akt oskarżenia w tej sprawie – przypomina prokuratura. 24 grudnia 2019 roku sąd zajął się aktem oskarżenia przeciwko 20 osobom wchodzącym w skład tej grupy przestępczej. W tym procesie sądzeni się m.in. bracia Z., którzy kierowali zorganizowaną grupą przestępczą.

Jak informuje PK, śledczy nadal prowadzą postępowanie przeciwko 17 podejrzanym wchodzącym w skład grupy, którą kierowała Magdalena K.

Większość zarzutów dotyczy handlu narkotykami. Można o tym przeczytać w tekście powyżej.

Natomiast część członków grupy została również oskarżona o posiadanie bez zezwolenia broni palnej, udzielenie pomocy Magdalenie K. w ukrywaniu się poza granicami kraju i udział w pobiciu na autostradzie A4 dwóch pseudokibiców jednego z łódzkich klubów piłkarskich.

– W toku postępowania prokurator ustalił, że jeden z oskarżonych zadał cios maczetą w prawe przedramię pokrzywdzonego, czym niemalże doprowadził do odrąbania ręki ofiary. W wyniku tego zdarzenia pokrzywdzony doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – podaje prokuratura.

Producent

Śledczy ustalili też, że jeden z oskarżonych prowadził uprawę marihuany, na której miał ponad 300 krzaków. Produkował również tabletki z MDMA i sterydy. – Łącznie zabezpieczono 835 fiolek z przygotowanym do sprzedaży środkiem. Ponadto oskarżony brał udział w obrocie szeregiem innych niezrejestrowanych produktów leczniczych, a w tym środkami na potencję – ustaliła prokuratura.

Aktualności

Pokaż więcej