Kolejny odcinek Bieżanowskiej do remontu. Utrudnienia do 2020

W ramach prac przebudowane zostaną instalacje podziemne fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl, Archiwum

Na przełomie kwietnia i maja rozpoczną się prace przy przebudowie kolejnego fragmentu ulicy Bieżanowskiej. Tym razem wybudowany od nowa zostanie odcinek między ulicami Nad Potokiem i Jerzmanowskiego.

Dwa tygodnie temu Zarząd Dróg Miasta Krakowa informował o otwarciu ofert, dziś wiadomo już, że przetarg udało się rozstrzygnąć i że w najbliższym czasie zostanie podpisana umowa z wykonawcą.

Firma Rejon Utrzymania i Budowy Dróg przebuduje ten fragment ulicy za ponad 9,5 miliona złotych. – Przebudowa brakującego fragmentu obejmie całość prac łącznie z wymianą infrastruktury schowanej pod ziemią – zapowiada Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Obawiają się niespodzianek

To już kolejny fragment ulicy Bieżanowskiej, który przejdzie całkowitą metamorfozę. Prace trwają od kilku lat, a głośno stało się o nich w 2015 roku, kiedy po ukończeniu fragmentu pomiędzy ulicami Jerzmanowskiego i Mała Góra zamontowane zostały gęsto progi zwalniające. Później część z nich została zdemontowana i przeniesiona w inne miejsce.

ZDMK zapowiada, że prace potrwają do 2020 roku. – Jest to termin dość odległy, z uwagi na to, że obszar remontu obejmuje byłe tereny kolejowe. Mogą tam się znaleźć nie ujęte w żadnej dokumentacji kable, rury czy elementy infrastruktury teletechnicznej. Tak było w wypadku wcześniejszych fragmentów Bieżanowskiej – tłumaczy Michał Pyclik.

Bez tranzytu

Na czas remontu ulica będzie na tym odcinku zamknięta dla ruchu tranzytowego, podobnie jak dzieje się to w ostatnim czasie na wielu przebudowywanych ulicach. Takie rozwiązanie pozwala przyspieszyć prace. Zachowany ma być dojazd do posesji oraz do cmentarza w Prokocimiu. – W tej chwili trwa opracowywanie objazdów oraz optymalnej trasy zastępczej dla autobusu numer 143, który kursuje po tym fragmencie Bieżanowskiej – zapowiada przedstawiciel miejskiej jednostki.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieżanów-Prokocim
comments powered by Disqus