Koronawirus w Małopolsce: 262 zarażonych, 5 zgonów [RELACJA]

Do tej pory w naszym regionie zanotowano 262 przypadki zakażenia koronawirusem. W relacji przekazujemy na bieżąco informacje o statystykach z Krakowa i Małopolski.
Relacja odświeża się automatycznie.
22:56

Koniec dnia przyniósł jeszcze informację o kolejnych czterech przypadkach z Małopolski. W tej grupie są 3 kobiety i 1 mężczyzna, w wieku od 45 do 68 lat, z powiatu myślenickiego (3 osoby) i bocheńskiego (1 osoba). To oznacza, że liczba stwierdzonych zakażeń w naszym regionie osiągnęła 262.

W skali kraju liczba zakażonych koronawirusem to 3383, a liczba osób zmarłych to 71.

18:40
17:26

W grupie nowych pacjentów jest 16 kobiet i 6 mężczyzn, w wieku od 9 do 78 lat. 10 osób mieszka powiecie limanowskim, 5 w powiecie brzeskim, 3 w Krakowie, 2 w powiecie krakowskim, 1 w powiecie wadowickim, 1 w powiecie dąbrowskim. Wśród nowo potwierdzonych przypadków jest również 84-letni mężczyzna z powiatu wielickiego, który zmarł w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Jak potwierdzono, przyczyną jego śmierci był COVID-19. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 258 osób.

17:18
Ministerstwo zdrowia poinformowało o 23 nowych przypadkach zarażenia koronawirusem. W Krakowie zmarł kolejny pacjent - to 84-letni mężczyzna.
12:26

Szpital Żeromskiego poinformował o wyzdrowieniu jednej z pacjentek. – Mamy sukces. Dzisiaj wypisujemy 13-letnią dziewczynkę, która 23 marca trafiła do nas z COVID-19 – informuje Anna Górska z nowohuckiego szpitala.

To pierwszy hospitalizowany z powodu koronawirusa pacjent w Krakowie, który po prawie dwutygodniowym pobycie w szpitalu wraca do domu. Dodatkowe badania pobranych próbek nie wykazały już obecności groźnego wirusa w organizmie. Dziecko jest zdrowe.

W "Żeromskim" pod opieką lekarzy Oddziału Chorób Infekcyjnych i Zakaźnych pozostaje jeszcze dwoje dzieci. To jedyny oddział, do którego trafiają dzieci z podejrzeniem oraz stwierdzonym COVID -19 z dwóch województw – małopolskiego i śląskiego.

10:54
10:48

Urząd wojewódzki po trwającej od środowego wieczora przerwie powrócił do przekazywania informacji o statystykach zachorowań.

Aktualna liczba przypadków zarażenia wynosi 235.

Przypadki z czwartku i piątku to łącznie 26 osób: 16 kobiet i 10 mężczyzn, w wieku od dwóch do 82 lat. Dziewięć osób mieszka w Krakowie, dziesięć w powiecie bocheńskim, dwie w powiecie brzeskim, jedna w powiecie tarnowskim, a cztery w powiecie krakowskim.

Wczoraj zmarły trzy osoby, w przypadku których potwierdzono, że przyczyną ich zgonu była choroba COVID-19: 61-letni mieszkaniec Krakowa, 56-letni mieszkaniec powiatu oświęcimskiego (przebywali oni w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie) oraz 87-letnia mieszkanka powiatu limanowskiego, która była hospitalizowana w Szpitalu Powiatowym w Limanowej. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 4.

10:23
Podawane przez nas dane są od wczoraj mniej dokładne niż dotychczas. Powodem jest to, że urząd wojewódzki zaprzestał informowania o wieku pacjentów czy o tym, z którego powiatu pochodzą. Służby wojewody tłumaczą, że do tej pory tylko przekazywały informacje od Inspekcji Sanitarnej, a w sytuacji zwiększonej liczby przypadków "potrzebne jest skrócenie tej ścieżki". Sanepid natomiast nie przekazuje mediom informacji.
10:15
Wczorajszy dzień zakończył się z łącznym bilansem 230 przypadków zarażenia i czterema zgonami w Małopolsce. Trzy z nich nastąpiły wczoraj.
10:04
Wśród 203 nowych przypadków w skali kraju 5 pochodzi z Małopolski. Łącznie mamy w Polsce 3149 przypadków, a liczba zgonów wynosi obecnie 59.
comments powered by Disqus