Kościół na Wesołej pozostanie miejscem sprawowania kultu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Zabytkowy kościół Niepokalanego Poczęcia N.M.P przy ul. Kopernika pozostanie miejscem sprawowania kultu, lecz będzie także miejscem organizowania koncertów do momentu oddania do użytku Centrum Muzyki.
Kościół Niepokalanego Poczęcia N.M.P przy ul. Kopernika pozostanie miejscem sprawowania kultu, jednocześnie będąc też miejscem organizowania koncertów muzyki klasycznej, podobnie jak to ma miejsce w innych krakowskich kościołach. W przyszłości możliwa będzie zamiana nieruchomości pomiędzy Gminą Miejską Kraków a stroną kościelną – to ustalenia po dzisiejszym spotkaniu prezydenta Jacka Majchrowskiego z ks. Pawłem Rybskim, ekonomem archidiecezji krakowskiej.

Prezydent Jacek Majchrowski podczas spotkania zapewnił, że miasto nie rozważa zmiany funkcji obiektu. Ustalono, że zabytkowy kościół pozostanie miejscem sprawowania kultu. Do momentu oddania do użytku Centrum Muzyki w Cichym Kąciku, obiekt przy Kopernika będzie służył także Capelli Cracoviensis, jako miejsce organizowania koncertów muzyki klasycznej.  Ustalono, że rozmowy dotyczące własności kościoła w przyszłości będą kontynuowane po oficjalnym przejęciu przez miasto obiektu od Szpitala Uniwersyteckiego. Jak zadeklarował ks. Paweł Rybski, Archidiecezja Krakowska zaproponuje wymianę nieruchomości na grunty potrzebne miastu do realizacji celów publicznych.

– Nie myślimy o zmianie funkcji kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Kopernika. Pozostanie miejscem sprawowania kultu, aż do momentu oddania do użytku Centrum Muzyki, będzie też służył Capelli Cracoviensis jako miejsce organizowania koncertów. Do rozmów o własności kościoła wrócimy zaś po oficjalnym jego przejęciu od Szpitala Uniwersyteckiego – napisał na swoim profilu Facebook Jacek Majchrowski.


Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki
comments powered by Disqus