Kradzież w galerii. Usuwali metki z ubrań

fot. Pixabay.com

Krakowscy policjanci zatrzymali sprawców umyślnego zniszczenia artykułów odzieżowych na kwotę około 1,3 tys. złotych w sklepie jednego z centrów handlowych. Młodzi ludzie przyznali się, że odrywali zabezpieczenia, żeby ukraść towar.

23 września krakowscy policjanci podczas pełnionej służby dostali zgłoszenie, że w sieci sklepu odzieżowego, na terenie jednego z dużych krakowskich centrów handlowych dwie osoby odrywają zabezpieczenia z ubrań i prawdopodobnie będą chcieli je ukraść.

Anna Wolak-Gromala z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie mówi, że zajęci demontowaniem klipsów chroniących przed kradzieżą, młodzi ludzie byli zaskoczeni policyjną interwencją. – Mundurowi wylegitymowali nieuczciwych klientów, którymi okazali 24-latek oraz jego 16-letnia znajoma pochodzący z Ukrainy – podkreśla.

W trakcie przesłuchania w komisariacie, mężczyzna oraz nastolatka przyznali, że zrywali zabezpieczenia, bo chcieli wejść w posiadanie sklepowej odzieży. Jak się okazało w trakcie zdejmowania klipsów zabezpieczających ubrania zostały zniszczone, a straty z tego tytułu wyniosły blisko 1,3 tys. złotych.

Oboje usłyszeli zarzut zniszczenia cudzej rzeczy. Mężczyźnie grozi z tego tytułu do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast 16-latką zajmie się sąd rodziny.

comments powered by Disqus