Kraków Live Festival sięga po kolejne gwiazdy

Kraków Live Festival startuje już w piątek fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Już w piątek na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego startuje Kraków Live Festival. Wśród tegorocznych gwiazd m.in. Calvin Harris, Macklemore i Years&Years.

Festiwal potrwa od piątku (16 sierpnia) do soboty. Przez dwa dni na jednej scenie zagrają gwiazdy, których utwory – królujące przede wszystkim w serwisach streamingowych – zna przede wszystkim młode pokolenie.

I tak organizatorzy zadbali, by w tym roku do Krakowa przybyli Calvin Harris, Macklemore, Post Malone, Yeas&Years, Ski Mask The Slump God, Rosalie, Masego, Tuzza i DJ Snake. Początkowo w festiwalowym line-upie widniała również artystka Banks. Niestety z powodu urazu kręgosłupa nie mogła wystąpić w Krakowie.

– Polsko, jest mi bardzo przykro, że nie będę mogła przyjechać. Zrobiłam wszystko, co w mojej mocy, żeby wyzdrowieć, ale lekarze stwierdzili, że podróżowanie i występowanie na scenie w najbliższym czasie tylko pogorszy mój stan. Teraz muszę skupić się na zdrowiu, aby powrócić na trasę silniejsza. Obiecuję, że Wam to wynagrodzę – pisała w oficjalnym oświadczeniu Banks.

Jak informują organizatorzy, do tegorocznego line-upu dołączyła Aurora. To obecnie jedna z najciekawszych skandynawskich artystek. W czerwcu ukazał się jej najnowszy album „A Different Kind Of Human - Step II”. Aurora na Kraków Stage wystąpi już 16 sierpnia.

Calvin Harris headlinerem

Przez dwa dni w Czyżynach będzie rozbrzmiewać mieszanka popu, muzyki elektronicznej, tanecznej czy rapu.

Jedną z największych gwiazd tegorocznej edycji Kraków Live Festival z pewnością jest Calvin Harris. Cóż, brytyjski producent od kilkunastu lat wyznacza nowe kierunki dla twórców muzyki tanecznej. Utwory z jego udziałem w zasadzie z miejsca stają się światowymi przebojami. Wystarczy wspomnieć chociażby współpracę z Rihanną przy piosence „We found love” i „This Is What You Came For”, „One kiss” nagrany z Duą Lipą czy „Promises” z Samem Smithem i „Giant” z Rag'n'Bone Manem. A to tylko niektóre z bardziej znanych utworów Harrisa.

Podczas tegorocznej gali Brit Awards artysta został nagrodzony dwiema statuetkami, w tym nagrodą dla producenta roku. Dziś Calvin Harris – oprócz hitów – ma również na koncie ponad 16 miliardów streamów piosenek i teledysków na świecie.

Reprezentacja Polski

Na Kraków Life Festival nie mogło zabraknąć również polskiej reprezentacji. W tym roku wystąpią Krzysztof Zalewski, Natalia Nykiel, Król, Marcelina, Kasperczyk i PRO8L3M.

Jedynym polskim artystą, którego zobaczymy na Main Stage, będzie Krzysztof Zalewski. Reszta artystów zaprezentuje się na Kraków Stage. Zalewskiego, Marceliny i Natalii Nykiel będzie można na żywo posłuchać już pierwszego dnia festiwalu.

Spragnieni nie tylko muzyki

Festiwalowicze podczas wydarzenia będą mogli ugasić swoje pragnienie – nie tylko muzyczne – bezpłatną wodą pitną, którą dostarczą Wodociągi Miasta Krakowa.

– Na tym jednak nie koniec. Jednorazowe kubki plastikowe ponownie zastępujemy kubkami wielokrotnego użytku. Kubki będą dostępne w punktach sprzedaży napojów po opłaceniu jednorazowej zwrotnej kaucji w wysokości 7 zł. Wraz z kubkiem otrzymasz żeton, który jest niezbędny do jego zwrotu i odzyskania kaucji. Kaucja jest zwracana w ramach systemu kart płatniczych w najszybszym możliwym terminie. Informujemy jednocześnie, że kilka rodzajów napojów będzie podawanych w kubkach papierowych – informują w komunikacie organizatorzy Kraków Live Festival.

Przydatne informacje

A teraz czas na garść praktycznych informacji. Teren festiwalu jest otwarty od 16:00 do 2:30. Wejście na festiwal (dotyczy również osób z biletami z polem namiotowym) znajduje się od strony Al. Jana Pawła II (dojście piesze po wejściu w ul. Markowskiego, a następnie w ul. Gnysia i przez Park Lotniczy). Na festiwal można także przyjechać rowerem. W okolicy bramek wejściowych na teren festiwalu od strony al. Jana Pawła II będzie znajdował się parking dla rowerów.

Na teren festiwalu nie wolno wnosić sprzętu fotograficznego mogącego mieć profesjonalne zastosowanie, kamer oraz sprzętu rejestrującego audio – wideo (w tym kamery GoPro), parasolek ze spiczastym zakończeniem, własnych napojów i jedzenia, niebezpiecznych przedmiotów (noży, ostrych narzędzi, gazu, broni, znaczników laserowych etc.), alkoholu, środków odurzających, selfiesticków, dronów, hulajnogi czy deskorolki.

Pole namiotowe działa od 16 sierpnia od godz. 08:00 do 18 sierpnia do godz. 14:00. Dostępne jest tylko dla osób z biletem na pole namiotowe.

comments powered by Disqus