Małe kino, wielka pomoc

Kino Mikro fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Do końca wakacji miłośnicy kina (i nie tylko) mogą wspomóc podopiecznych Domu Dziecka nr 1 przy ulicy Św. Teresy. Potrzebne placówce przybory szkolne, książki i pomoce naukowe można przynosić do kasy Kina Mikro, które jest organizatorem zbiórki.

Do kasy kina można przynosić przybory szkolne, artykuły plastyczne, a także pomoce naukowe i książki, ze szczególnym uwzględnieniem lektur szkolnych. Rzeczy nie muszą być nowe. – Te starsze i używane także znajdą swoich odbiorców, jak mówią organizatorzy, ważne by nie były zniszczone. Nie chcemy, by dzieci poczuły się w jakiś sposób urażone – tłumaczy Sabina Janeczko, pomysłodawczyni zbiórki.

Lokalne kino, lokalna społeczność

Podkreśla, że akcja jest wyjściem naprzeciw potrzeb sąsiadów kina, od 60 lat będącego ważnym elementem krajobrazu dzielnicy. – Jesteśmy lokalnym kinem, bardzo zakorzenionym w dzielnicy i nie ukrywam, że bardzo chcieliśmy pomóc naszym sąsiadom, po drugiej stronie Alej – tłumaczy.

Z pewnym żalem przyznaje, że w akcję włączają się głównie widzowie i sympatycy Kina Mikro, choć organizatorom zależałoby na jak najszerszym rozpropagowaniu akcji. – Faktem jest, że o akcji nie było głośno, co wynika z tego, że dotarcie do mediów nie jest łatwe. Takie informacje z różnych względów nie zawsze się przebijają i po prostu o nich nie słychać. Dlatego wspierają nas głównie nasi widzowie – mówi.

Mikro wspiera po raz drugi

To nie pierwszy raz, kiedy krowoderskie kino wspiera potrzebujących. W ubiegłym roku sympatycy Mikra mogli podzielić się karmą dla podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Rybnej. – W tamtym roku zorganizowałam przedzimową zbiórkę karmy. Zaczęłam się zastanawiać, komu jeszcze moglibyśmy pomóc i odpowiedź przyszła sama z siebie – stwierdza Janeczko.

Zbiórka potrwa do 29 sierpnia. Paczki z przyborami można zostawiać w kasie kina przy ulicy Lea 5.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza
comments powered by Disqus