Miasto daje 6 mln zł na Kraków Live Music Festival

CLMF 2013 fot. LoveKraków.pl

Firma AlterArt, która jest organizatorem m.in. festwali Open’er i Selector, wraca do Krakowa po rocznej przerwie ze swoim Live Music Festivalem. Nie obyło się jednak bez pomocy miasta, które przeznaczy na trzydniowe wydarzenie w tym roku 2 miliony złotych.

W 2013 roku przeczytaliśmy w komunikacie, że firma produkująca jeden z najpopularniejszych napojów na świecie, nie będzie już sponsorować tego typu wydarzeń. AlterArt zapowiedział, że będzie szukał sponsora. O prywatnej firmie na razie próżno szukać informacji. Na razie wszystko, co wiemy o festiwalu, to data, kiedy się odbędzie. Kraków Live Music Festival trwał będzie od 20 do 22 sierpnia.

Wiemy jednak, skąd organizator będzie miał część środków. – Fundacja Alter Art wzięła udział w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych Gminy Miejskiej Kraków w obszarze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach 2015-2017 pt. „Cyklicznie realizowane festiwale i przeglądy o znaczeniu promocyjnym dla miasta” i otrzymała dofinansowanie na wydarzenie pod nazwą Live Music Festival – informuje Filip Szatanik z Urzędu Miasta Krakowa.

Przypomnijmy, że LMF to jeden z ostatnich dużych komercyjnych festiwalów, które odbywają się w Krakowie. Ostatnie edycja ściągnęła pod scenę około 30 tysięcy uczestników.

comments powered by Disqus