Mieszkańcy mówią „tak” użytkowi ekologicznemu na Klinach

Ponad 93 procent wniosków złożonych w ramach konsultacji społecznych dotyczyło utworzenia użytku ekologicznego „Łąki na Klinach”.

Do 9 lipca trwały konsultacje społeczne, podczas których mieszkańcy Krakowa mogli wypowiedzieć się, czy chcą utworzenia użytku ekologicznego na Klinach. Z pomysłem objęcia niezabudowanego terenu specjalną ochroną prawną wyszli radni Krakowa.

93% jest „za”

Jak poinformowali przedstawiciele Urzędu Miasta Krakowa podczas poniedziałkowego posiedzenia komisji planowania przestrzennego – w ramach konsultacji otrzymali 1612 wniosków.

– 1503 wnioski dotyczyły poparcia dla inicjatywy ustanowienia użytku ekologicznego – powiedziała Joanna Sendur z krakowskiego magistratu. Dodała, że duża część wniosków była identycznej treści. – Otrzymaliśmy tylko kilka negatywnych głosów – podkreśliła.

Raport będzie przedstawiony do 9 września

Ostateczny raport z konsultacji społecznych ma być przedstawiony do 9 września. To jednak nie spodobało się radnym: Łukaszowi Maślonie oraz Michałowi Starobratowi.

Ten ostatni mówił, że ze względu na zdecydowane poparcie mieszkańców, „raport jest tylko formalnością” i ma nadzieję, że rada miasta zajmie się tematem użytku ekologicznego już na najbliższej sesji w środę.

– Ewidentnie widać, że w ponad 90 procentach osoby, które brały udział w konsultacjach, wypowiedziały się za utworzeniem użytku ekologicznego – mówił Michał Starobrat.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Swoszowice
News will be here