Mobilna Krakowska Karta Miejska. Nowa aplikacja do zakupu biletów

Od teraz bilety okresowe można zakupić dzięki nowej aplikacji. fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Pasażerowie komunikacji miejskiej mogą korzystać z nowej aplikacji. mKKM ma umożliwić łatwy zakup wszystkich rodzajów biletów okresowych.

Aplikację można bezpłatnie pobrać ze sklepu internetowego. Mogą z niej korzystać wszystkie osoby, niezależnie od tego, czy są mieszkańcami Krakowa i czy płacą tu podatki.

Aplikacja mKKM działa zarówno na urządzeniach mobilnych z systemem Android, jak i iOs. Po pobraniu aplikacji wystarczy się zarejestrować i założyć konto – potrzebny będzie do tego m.in. adres mailowy. Osoby, które już wcześniej korzystały z możliwości zakupu biletu na stronie internetowej m.kkm.krakow.pl, będą mogły w nowej aplikacji logować się korzystając z dotychczasowego loginu i hasła.

Krok po kroku

Po zalogowaniu się do aplikacji, użytkownicy będą mogli kupić każdy rodzaj biletu okresowego, w tym także bilet 5+1. Aby to zrobić, należy wybrać „kafelek” o nazwie „Bilety,” wybrać rodzaj biletu - normalny lub ulgowy, a następnie okres ważności biletu. Po wybraniu opcji „Zapłać”, aplikacja przeniesie nas do wyboru formy odpłatności. Można to zrobić BLIK-iem, zwykłym przelewem lub kartą kredytową.

Aplikacja służy nie tylko do nabywania biletów, ale także umożliwia okazanie specjalnego kodu QR kontrolerom biletów. Trzeba tylko pamiętać, aby podczas podróży posiadać przy sobie naładowany smartfon z dostępem do internetu, na który pobraliśmy aplikację.

Mieszkańcy Krakowa i osoby, które płacą tu podatki od 2018 roku mogą korzystać z aplikacji mKK. Aplikacja ta umożliwia nie tylko zakup biletu, ale także złożenie wniosków o wydanie Karty Krakowskiej lub zmianę nośnika biletu.

Od 17 maja osoby, które nie są zameldowane w Krakowie, ale tu mieszkają i płacą podatki, mogą uzyskać lub przedłużyć uprawnienia Karty Krakowskiej bez konieczności przychodzenia do punktów sprzedaży biletów. Mogą to zrobić online, wysyłając na adres e-mail okazpit@kk.krakow.pl np. pierwszą stronę PIT wraz z Urzędowym Poświadczeniem Odbioru (UPO).

comments powered by Disqus