Na dworcu kolejowym stanął videomat

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Videomat Polregio z funkcją e-kasjera pojawił się na dworcu w Krakowie. To innowacyjne urządzenie, dzięki któremu podróżny w trakcie kupowania biletu, będzie mógł skorzystać z pomocy e-kasjera.

– Zainspirował nas tradycyjny biletomat. Gdyby połączyć jego funkcje z funkcjonalnością tradycyjnej kasy biletowej moglibyśmy uzyskać narzędzie, które będzie posiadało oczekiwane funkcjonalności – i tak narodził się pomysł videomatu z funkcją e-kasjera – mówi Adam Pawlik, Członek Zarządu - Dyrektor Handlowy POLREGIO S.A.

E-kasjer to osoba zlokalizowana w Call Center, która pomoże klientowi zakupić bilet kolejowy. Wystarczy, że pasażer przyciśnie odpowiedni przycisk na ekranie lub na obudowie videomatu i połączy się z Call Center. W kolejnym kroku e-kasjer wybierze zgodnie z oczekiwaniami klienta ofertę, a klientowi pozostanie jedynie zbliżenie karty płatniczej do czytnika i odebranie biletu.

Funkcja e-kasjera będzie dostępna w godzinach od 6:00 do 22:00.

Pierwsze videomaty w ramach pilotażu mają obsługiwać pasażerów w Krakowie, Białymstoku, Jarosławiu, Łodzi, Opolu, Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie, Świnoujściu i Zielonej Górze. W nadchodzących tygodniach firma POLREGIO zaplanowała kampanię reklamową pod hasłem „Do kolejki bez kolejki” oraz szereg eventów na dworcach, zachęcających do skorzystania z videomatów.

Urządzenia są efektem wielomiesięcznej współpracy między firmami POLREGIO, Netią i Avista.

News will be here