W listopadzie Wawel zwiedzisz za darmo. Znamy szczegóły akcji

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zamek Królewski na Wawelu tradycyjnie włącza się w akcję Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pt. „Darmowy listopad w rezydencjach królewskich”. To okazja, by bezpłatnie zwiedzić Skarbiec Koronny czy Zbrojownię.

Projekt MKiDN, skierowany do dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów, ma na celu przede wszystkim zwiększenie dostępności do narodowych instytucji kultury oraz edukację. W tym roku odbywa się po raz jedenasty.

W ramach akcji krakowianie i turyści będą mogli za darmo zwiedzić Zamek Królewski na Wawelu. W dniach 2-30 listopada (od wtorku do niedzieli) w godz. 13:00-17:00 instytucja udostępni bezpłatnie następujące wystawy stałe:

  • Skarbiec Koronny (ostatnie wejście 16:00)
  • Zbrojownia (ostatnie wejście 16:30)
  • Prywatne Apartamenty Królewskie (ostatnie wejście 16:00)

Reprezentacyjne Komnaty Królewskie (ostatnie wejście 16:00) będzie można z kolei zwiedzić za darmo od 18 do 30 listopada w godz. 13:00-17:00.

W godzinach 9:30-12:50 wejście na wyżej wymienione wystawy będzie odpłatne.

Bilety na bezpłatne zwiedzanie

Jak informuje rzecznik prasowy Zamku Królewskiego na Wawelu Paweł Doś, bezpłatne bilety będzie można nabyć on-line przed dniem zwiedzania oraz w dniu zwiedzania w kasach biletowych w godz. 9:00–16:00. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 5 biletów. Grupy obowiązuje rezerwacja.

W ramach akcji „Darmowy listopad w rezydencjach królewskich” udostępniona zostanie także pula 100 bezpłatnych lekcji muzealnych, prowadzonych przez wawelskich edukatorów.

– Każdy temat przeznaczony jest dla konkretnej grupy wiekowej i realizuje podstawę programową wybranych przedmiotów szkolnych. Część lekcji zostanie zrealizowana dla grup polsko-ukraińskich oraz ukraińskich. Lekcje będą się odbywać w trzech formach: na wystawach, plenerowo oraz online – wyjaśnia Paweł Doś.

Szczegółowy program lekcji dostępny jest na stronie https://wawel.krakow.pl/szkoly-i-nauczyciele. Obowiązuje kolejność zgłoszeń – telefonicznie: 12 422 16 97 lub mailowo: rezerwacja@wawelzamek.pl.