Nie żyje Gienek Loska. Mogliśmy go słuchać na Rynku

fot. Facebook: Gienek Loska Band
W środę wieczorem na Białorusi zmarł Gienek Loska – wokalista, kompozytor i gitarzysta. Przez wiele lat był związany z Krakowem, można go było usłyszeć na Rynku Głównym. Miał 45 lat.
Zwycięzca pierwszej edycji programu X Factor od 2018 roku był poważnie chory. Po udarze mózgu nigdy nie odzyskał pełnej sprawności. Przebywał w rodzinnym domu na Białorusi, gdzie opiekowała się nim m.in. mama.

Pogrzeb artysty odbędzie się w czwartek w Białooziersku.

„Przez wiele lat Gienek był wokalistą legendarnej w kręgach blues-rockowych formacji Seven B, mającej na swoim koncie trzy płyty („Rocktales”, „Make up Your Mind” i „Acoustic”), trasy koncertowe po całej Europie. Był liderem formacji Gienek Loska Band, z którą nagrał 2 płyty: pokrytego złotem „Hazardzistę” (2011) i „Dom” (2013). Ma też na koncie projekty muzyczne z wieloma wybitnymi twórcami m. in. Alkiem Mrożkiem (Dwa plus Jeden; Porter Band) Anią Rusowicz. 

Gienek brawurowo wykonywał utwory w własne i innych kultowych artystów, z czego zasłynął wygranym programie X-Factor. Gienek jest laureatem „Szansy na Sukces”, programu „Mam Talent”, a także finalistą plebiscytu „SuperJedynki 2012” w kategorii „SuperZespół”. Był wielokrotnie nagradzany w corocznych plebiscytach organizowanych przez prestiżowe polskie pismo branżowe „Twój Blues” w kategorii wokalista roku" – przypomina Polska Fundacja Muzyczna.

comments powered by Disqus