Nieuczciwa właścicielka komisu. Nie płaciła, teraz odda z nawiązką

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Kobieta sprzedawała pozostawione w lokalu ubrania, ale nie płaciła ich właścicielom. Teraz sama może za to słono zapłacić. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

– Pod koniec marca br. do Komisariatu Policji I w Krakowie zgłosiła się 69-letnia kobieta, która przekazała, że jakiś czas temu oddała do komisu odzieżowego znajdującego się przy ul. Wielopole swoje futro o wartości 17 400 zł – podaje mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy komendy wojewódzkiej policji.

Właścicielka komisu co jakiś czas informowała kobietę, że futro nie zostało jeszcze sprzedane. – Kiedy przyszła na miejsce, aby je odebrać, okazało się, że do transakcji jednak doszło, lecz komis nie wypłaci jej z tego tytułu żadnych pieniędzy – dodaje Gleń. W podobnej sytuacji znalazł się drugi pokrzywdzony, od którego policjanci przyjęli zgłoszenie na początku kwietnia. Mężczyzna pozostawił w komisie torebki, kurtki, kamizelki oraz buty o łącznej wartości ponad 6300 zł.

– W związku z tym właścicielka komisu odzieżowego została wezwana na komisariat, gdzie w trakcie przesłuchania tłumaczyła się, że utrzymanie komisu, który prowadzi, jest coraz droższe i dlatego zmuszona była przeznaczyć pieniądze ze sprzedaży towarów na jego utrzymanie – relacjonuje rzecznik.

Kobieta usłyszała zarzuty o przywłaszczenie mienia. Grożą jej 3 lata więzienia.

comments powered by Disqus