Niezwykła kamienica pod Wawelem [VIDEO]

– Krakowska Kamienica pod Wawelem definiuje zupełnie nową jakość bulwarów nadwiślańskich. To budynek niezwykle nowatorski i bardzo krakowski zarazem. Posiada dynamiczną i zmienną stylistykę uzależnioną od położenia obserwatora, która wprost nawiązuje do Zamku Wawelskiego i architektury Starego Miasta – komentuje Bogusław Barnaś z BXB studio.


Nie jest znany nam jeszcze szerszy kontekst wizualizacji oraz animacji kamienicy zlokalizowanej przy ul. Powiśle 10. Miejmy nadzieję, że wkrótce się tego dowiemy, czy taka inwestycja kiedykolwiek powstanie bowiem obecnie budynek nie jest w najlepszym stanie.

Za powyższy projekt odpowiedzialna jest pracownia BXB studio. 

– Obserwując ten obiekt z dalekiej perspektywy budynek na charakter wyraźnie gotycki, posiada strzeliste linie, natomiast z bliskiej przypomina renesansowe arkady, jeszcze bliżej przechodzi w miękkie formy przypominające barokowe ornamenty. Tym samym otrzymaliśmy nową, dynamiczną formę nadbudowy krakowskiej kamienicy, którą percepcja oka ludzkiego definiuje na różne sposoby, w zależności od perspektywy –komentuje Bogusław Barnaś.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto