Nowa droga w Czyżynach. Od stycznia kolejne utrudnienia

Stan z listopada fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Po Nowym Roku zamknięty zostanie fragment ul. Na Załęczu w dzielnicy Czyżyny. Ma to związek z budową przez dewelopera nowego połączenia drogowego pomiędzy ulicami Centralną i Na Załęczu.

O inwestycji informowaliśmy w listopadzie – po tym, jak zapowiedziane zostało zamknięcie fragmentu ul. Centralnej. W miejscu dotychczasowego zakrętu ma tam powstać rondo – już drugie w ostatnim czasie na tej samej ulicy.

Będzie ono miało średnicę 32 m, a przy każdym z czterech wlotów przewidziane są przejścia dla pieszych z azylami. Wokół ronda przewidziane są chodniki.

Autobus się zmieści

To jednak tylko niewielka część układu drogowego, który powstaje w ramach umowy pomiędzy miastem a deweloperem budującym w pobliżu swoją inwestycję. Od wspomnianego ronda poprowadzi nowa droga, która połączy się z ul. Na Załęczu.

Według informacji z audytu rowerowego z 2019 roku, jezdnia nowej drogi ma mieć 6,5 m szerokości. Takie wymiary mają pozwolić na przejazd autobusów komunikacji miejskiej. Planowane są też dwa przystanki autobusowe, bez zatok. Po obydwu stronach jezdni przewidziane są chodniki, na dwóch fragmentach zaplanowano równoległe miejsca parkingowe.

Przebudowany zostanie też krótki fragment ul. Na Załęczu, z parametrami pozwalającymi na przejazd autobusów komunikacji miejskiej. W tym przypadku chodnik przewidziany jest tylko po jednej ze stron.

Utrudnienia

Zarząd Dróg Miasta Krakowa zapowiada, że 3 stycznia ruszą prace na ul. Na Załęczu, co będzie się wiązało z utrudnieniami:

  • zakaz wjazdu na ul. Na Załęczu (nie będzie on dotyczył dojazdu do posesji przy ul. Zawsie i Na Załęczu od nr 3 do 10b), przed skrętem w ul. Zawsie;
  • wyznaczone objazdy: ul. Ogłęczyzna, ul. Siwka;
  • zasłonięte zostaną tymczasowo ograniczenia tonażowe na ul. Siwka;
  • na ul. Łęg ruch jednokierunkowy, zakaz parkowania na odcinku ul. Na Załęczu łączącym się z ul. Łęg;
  • zmieni się trasa autobusu linii 113 (szczegółowy komunikat nie został jeszcze opublikowany).

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny