Nowa Huta: Startuje druga edycja konkursu fotograficznego sFOTOhutowani

Wernisaż pokonkursowej wystawy fot. Magdalena Grynczel

Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zaprasza po raz drugi do wzięcia udziału w fotograficznej przygodzie.

Pierwsze warsztaty odbędą się 24 lipca, z kolei konkurs wystartował 15 lipca i potrwa do 15 września.

–  W ubiegłym roku powstał pomysł, aby spojrzeć na Nową Hutę z nowej perspektywy. Idealnym narzędziem okazał się aparat fotograficzny i tak zainicjowaliśmy warsztaty oraz konkurs. Celem tych działań było zobaczenie Nowej Huty oczami mieszkańców i osób z nią związanych, aby pokazać jej codzienność. Projekt ma przede wszystkim na celu zwalczanie stereotypów dotyczących Nowej Huty jako gorszej części Krakowa. Po wielkim sukcesie pierwszej edycji, postanowiliśmy kontynuować projekt w tym roku – mówi Magda Grynczel, z Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Hasło tegorocznej edycji konkursu

Tematem przewodnim, tak jak w tamtym roku, ma być Nowa Huta – jej architektura, krajobrazy, codzienne życie i ukryte zakątki. Jurorzy przy ocenie będą zwracać uwagę na przedstawienie Nowej Huty w perspektywie innej od tej, która jest ukazywana w przewodnikach turystycznych. Kategoria zdjęć nie jest odgórnie narzucona – jedynym kryterium jest Nowa Huta. Na fotografii mogą zostać uwiecznione codzienne sceny, ulubione miejsca spotkań, trasy do pracy, piękne zabytki, urokliwe krajobrazy czy portrety mieszkańców.

Konkurs sFOTOhutowani trwa od 15 lipca do 15 września, a każdy, kto ma ukończone 18 lat, może wziąć w nim udział. Prace oceniać będzie Jury w składzie: Joanna Marczyńska-Schmidt (KrakowLove), Tom Rollauer (Visit Nowa Huta) oraz Jan Ulicki (Jan Ulicki PHOTOgraphy). Wernisaż najlepszych prac odbędzie się 27 października w Klubie Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (Osiedle Ogrodowe 15). Wystawę, na której będzie można podziwiać wyróżnione prace, będzie można odwiedzać do 24 listopada.

Więcej informacji TUTAJ.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta