Nowoczesne rolety i minirolety - gdzie kupić w Krakowie?

Rolety różnego rodzaju mogą stanowić nie tylko piękną dekorację każdego okna, ale też są przydatnym gadżetem, który wyposaża pomieszczenie w dodatkowe, bardzo przydatne funkcje. Kupując bowiem rolety zaciemniające, kupujemy sobie też zwiększoną prywatność i poczucie intymności we własnym domu, co jest niekiedy bardzo istotne - zwłaszcza jeśli mieszkamy przy ruchliwej drodze lub kiedy mamy takich sąsiadów, którzy dość mocno angażują się w życie innych ludzi.

Dzięki zastosowaniu takich osłon przeciwsłonecznych możemy zniwelować problem wnikania do wnętrza dużej ilości promieni słonecznych, które mocno nagrzewają pomieszczenie i podnoszą w nim temperaturę. Rolety można zainstalować w oknie jako jedyną jego dekorację, ale można też je zestawić z firankami oraz zasłonami. Jednym słowem - istnieje bardzo wiele powodów, aby zdecydować się na rolety wewnętrzne. Kraków to miasto, w którym będziemy mieć możliwość zamówienia tego produktu o dokładnie takich parametrach, jakie są nam potrzebne. Gdzie wobec tego szukać rolet w Krakowie?

Pierwszy i najprostszy wybór to markety budowlane

W takich sklepach znajdziemy różne osłony okienne dostępne od ręki, co stanowi sporą zaletę tego rozwiązania - zwłaszcza jeśli chcemy zrobić zakupy na szybko. Trzeba jednak przyznać, że wybór jest tutaj dość mocno ograniczony, gdyż w markecie można najczęściej znaleźć 1-2 producentów takich rolet, a z dostępnych opcji znajdziemy głównie klasyczne rolety o jednolitym kolorze. Wybierając się na zakupy, powinniśmy już wcześniej wymierzyć okno, aby wiedzieć jakiej wielkości rolety będą najlepsze. Musimy mieć taką świadomość, że w przypadku okien o mniej standardowych wymiarach, może nam być trudno dopasować rolety z oferty marketów budowlanych. Są tutaj dostępne najbardziej typowe rozmiary, zarówno na klasyczne okna, jak i na okna balkonowe.

Pamiętajmy też o tym, że istnieją dwa rodzaje takich rolet - instalowane na ścianie oraz montowane w oknie. Zainstalowanie rolety na ścianie sprawi, że wystarczy nam jedna, bardzo duża roleta, która zakryje całą wnękę okienną, ale będzie bardzo ciężka. Przy większych oknach raczej nie poleca się tego rozwiązania. Częściej wybieraną opcją jest osobna roleta na każdą szybę instalowana bezpośrednio na oknie bez konieczności wiercenia. W praktyce najtańsze rolety tego typu trzeba mocno posklejać ze sobą i z oknem, gdyż ciągle będą spadać. Ogromnym minusem jest też system nawijania rolety na szpulę, która później uniemożliwia całkowite otwarcie okna. W przypadku okien balkonowych i tarasowych mechanizm rolety może sprawić, że już nigdy w komfortowy sposób nie wyjdziemy na balkon. Zakup rolet w markecie poleca się więc w przypadku, kiedy nie zależy nam na jakości, potrzebujemy produktu do okna rzadko otwieranego, nie chcemy wydać dużo, a jednocześnie chcemy szybko dokonać zakupu.

Rolety na wymiar w Krakowie - rozwiązanie dostosowane do potrzeb

Pełna oferta produktów stanowiących osłony przeciwsłoneczne dostępna jest na stronie minirolety.pl. W takim sklepie wybór jest tak naprawdę nieograniczony. Sporą zaletę stanowi to, że możemy zamówić roletę o dokładnie takim wymiarze, jaki jest nam potrzebny - nie musimy się więc martwić o to, że zostaniemy zmuszeni do kupienia standardowego wymiaru, a po założeniu rolety z każdej strony będzie brakować materiału. Kolejną zaletą jest możliwość wybierania z całej palety kolorów, a także typów takich rolet. Możemy zdecydować się również na jakże modne w ostatnich latach rolety dzień noc. Kolejnym produktem wartym uwagi są mini rolety (sprawdź tutaj) - najprostsza wersja osłony okiennej. Dla osób wymagających ciekawym rozwiązaniem są natomiast rolety, które dają nam pełne zaciemnienie. Dodatkową kategorię produktową stanowią rolety termoizolacyjne.

Z usług wspomnianej wyżej firmy mogą korzystać nie tylko mieszkańcy miasta Kraków, ale z całej Polski, gdyż bez problemu można złożyć u nich zamówienie przez internet, wraz z błyskawiczną dostawą i profesjonalną obsługą posprzedażową. Zapraszamy także na stronę artmarketpoland.pl, gdzie prezentujemy popularny ostatnio model rolet Zebra.

comments powered by Disqus