Nowy parking przy Piastowskiej ma być otwarty w przyszłym tygodniu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Agencja Rozwoju Miasta Krakowa podpisała umowę dzierżawy parkingu przy Krakowskim Centrum Muzyki przy ul. Piastowskiej. Spółka zapewnia, że kierowcy będą mogli z niego korzystać najpóźniej od 5 stycznia.

Do momentu przekazania operatorowi parkingu budynek będzie oświetlony w nocy. ARMK tłumaczy, że decyzja o pozostawieniu oświetlenia po zmroku została podjęta po rozmowach z firmą ochroniarską, z powodów bezpieczeństwa. – Chodzi o jak najlepsze zabezpieczenie nowego parkingu do czasu udostępnienia go kierowcom. Teren, na którym powstał, był do tej pory notorycznie zaśmiecany, a także zdarzały się incydenty związane z próbami zajęcia obiektu przez osoby w kryzysie bezdomności – czytamy w komunikacie.

Na parkingu, którego budowa trwała 17 miesięcy, jest miejsce dla 195 samochodów. Kolejnych 27 znajdzie miejsce na zewnątrz. Jeśli chodzi o rowery, na razie zmieści się tam 18 jednośladów. Dziewięć podwójnych stojaków na rowery zostało zamontowanych na terenie parku, w przestrzeni pomiędzy parkingiem a budowaną salą koncertową. W przyszłości będzie ich więcej. Kolejne powstaną już przy samym budynku Krakowskiego Centrum Muzyki.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza