Nowy wiadukt na os. Piastów. Pierwsze utrudnienia dla kierowców

Nowy wiadukt powstanie na przedłużeniu ul. Piasta Kołodzieja i przejmie funkcję dotychczasowego, wysłużonego obiektu fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od kilku tygodni trwają prace przy budowie nowego wiaduktu nad torami kolejowymi, pomiędzy os. Piastów a Batowicami. W ostatnich dniach pojawiły się utrudnienia dla kierowców, na razie jeszcze w ograniczonym zakresie.

Inwestycja to nie tylko sam wiadukt. To również rozbudowa całego układu drogowego po obydwu stronach torów, z budową rond, chodników, ścieżek rowerowych, zatok autobusowych, a wcześniej – prace dotyczące instalacji podziemnych, w tym gazociągu wysokiego ciśnienia.

Prace trwają już od kilku tygodni, ale wcześniej nie dotyczyły bezpośrednio układu drogowego. – Aktualnie realizowana jest budowa zbiornika retencyjnego (obiekt inżynieryjny wielkości sali gimnastycznej) w bezpośrednim sąsiedztwie gazociągu wysokiego ciśnienia. Stopień zaawansowania tego obiektu wynosi ok. 50% – czytamy na stronie Zarządu Dróg Powiatu Krakowskiego, odpowiedzialnego za realizację inwestycji.

W Batowicach

Od środy na ulicy Karola Wojtyły w Batowicach, a więc drogi prowadzącej do obecnie wykorzystywanego wiaduktu nad torami, obowiązuje ruch wahadłowy. Dotyczy to ok. 100-metrowego odcinka przed wiaduktem.

– Zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu – w dni robocze, w godzinach: 6:30-8:30 oraz 14:30-17:30 – ruch będzie kierowany ręcznie. Poza godzinami szczytu kierowców będzie obowiązywała sygnalizacja świetlna – informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

Ruch w tym miejscu ma wrócić do normy pod koniec października przyszłego roku.

W Krakowie

Roboty będą się wiązały także z utrudnieniami po stronie Krakowa. Na razie są one ograniczone i polegają jedynie na zakazie skrętu w lewo z wiaduktu w ulicę Powstańców. Kiedy jednak rozpocznie się budowa ronda u zbiegu ulic Powstańców i Piasta Kołodzieja, należy się spodziewać większych zmian.

Wszystkie prace mają się zakończyć na przełomie 2021 i 2022 roku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Mistrzejowice
comments powered by Disqus