Od środy zwężenie na estakadzie Obrońców Lwowa. To wstęp do większych utrudnień

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Po zakończeniu prac przy przebudowie wiaduktu nad ul. Powstańców Wielkopolskich kolejarze muszą jeszcze przebudować pod nim drogę. Prace przygotowawcze rozpoczynają się w środę, a kierowców czekają spore zmiany.

Konstrukcja wiaduktu nad ul. Powstańców Wielkopolskich jest już gotowa. Obiekt został wybudowany w taki sposób, by zmieściły się na nim cztery tory. Zakres prac obejmuje też jednak przebudowę fragmentu ulicy – chodzi nie tylko o nową nawierzchnię, ale też o budowę ciągu pieszo-rowerowego i wymianę podziemnych instalacji. Te prace mają potrwać około dwóch miesięcy.

Przez cały ten czas droga pod wiaduktem na jezdni w stronę Podgórza będzie zwężona do jednego pasa. Nie oznacza to, że kierowcy będą mieć do dyspozycji tylko ten jeden pas – drugi pas w tym kierunku zostanie poprowadzony po przeciwległej jezdni. Kierowcy zostaną skierowani na pas przy zjeździe z estakady Obrońców Lwowa, przejadą pod drugim wiaduktem i przez tymczasową przełączkę oraz drogę wyjazdową z terminala autobusowego wrócą na ul. Powstańców Wielkopolskich.

W efekcie zarówno w stronę Podgórza, jak i Nowej Huty, przez okres prac kierowcy będą mieć do dyspozycji po dwa pasy ruchu.

Zaczynają w środę

Od środy 20 lipca kierowców czekają pierwsze zmiany, na razie w mniejszej skali. Ich powodem będą prace przygotowawcze do opisanych powyżej zmian. – Zwężony do jednego pasa ruchu będzie fragment Estakady Obrońców Lwowa. Pas ruchu wyłączony z użytku będzie również na dalszym odcinku jezdni w kierunku Nowej Huty. Łącznie to 250 metrów długości – zapowiada Piotr Hamarnik z PKP Polskich Linii Kolejowych.

Wyłączenie z ruchu skrajnego lewego pasa na jezdni w stronę Nowej Huty umożliwi wykonanie tymczasowego przejazdu pomiędzy jezdniami i krótkiego odcinka tymczasowego połączenia z wyjazdem z terminala.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus