Miasto podpisało umowę w sprawie plaży na Bulwarach

fot. Agata Wnuk/LoveKraków.pl

Miasto zawarło właśnie umowę dzierżawy nieruchomości położonych na bulwarze Wołyńskim. To tam ma powstać plaża oraz kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy.

Do 30 czerwca przyszłego roku na bulwarze Wołyńskim ma powstać kompleks rekreacyjno-wypoczynkowo-kulturalny. Ma być całoroczny, ogólnodostępny, nieogrodzony i dostosowany do rekreacyjnej funkcji terenu. Powstanie tu też budynek usług gastronomicznych z zapleczem. Obiekt posiadał będzie pomieszczenie do konsumpcji z miejscami siedzącymi oraz częścią socjalną zawierającą: publiczne toalety, przebieralnię, wypożyczalnię sprzętu sportowo-rekreacyjnego, wydzielone pomieszczenie dostosowane do karmienia i przewijania dzieci, biuro informacji turystycznej oraz pomieszczenie dla załogi balonu widokowego.

Na bulwarze powstanie także piaszczysta plaża lub plaża na drewnianym pomoście i miejsce do rekreacji z elementami urządzeń zabawowych dla dzieci. Całość obsadzona będzie roślinnością i zabezpieczona przed powodzią.

Wyłonionym dzierżawcą tego terenu została spółka Balon Widokowy Sp. z o.o. i Forum Sp. z o.o. Sp. komandytowa. Umowa zawarta jest na czas oznaczony od 15 czerwca 2022 r. do 15 czerwca 2037 r. Przedmiotem umowy dzierżawy jest obszar o łącznej pow. 0,9573 ha stanowiący własność miasta.

Więcej o planach dotyczących miejskiej plaży pisaliśmy tutaj:

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki