Ojciec Jan Paweł Konobrodzki nie żyje

fot. Dominika Jaruga

– W niedzielę 27 listopada zmarł nagle w wieku 56 lat mnich naszego opactwa, o. Jan Paweł Konobrodzki. Prosimy o modlitwę za naszego zmarłego Współbrata – napisał na swoim Facebooku ojciech Michał Gronowski z opactwa benedyktynów w Tyńcu. Msza Św. pogrzebowa zostanie odprawiona 3 grudnia o godzinie 12 w kościele pw. Św. Piotra i Pawła w Tyńcu.

Śp. ojciec Jan Paweł pochodził z Wołomina. W Tyńcu znalazł się po swojej maturze, a święcenia kapłańskie odebrał z rąk papieża Jana Pawła II w 1987 roku. W parafii tynieckiej pracował jako wikary oraz w wydawnictwie „Tyniec”.

– W ostatnim czasie posługiwał jako duszpasterz w Podgórkach Tynieckich oraz pomagał w opiece nad starszymi i chorymi braćmi w klasztorze. Przez wiele osób był ceniony jako rekolekcjonista i spowiednik: często zapraszany do wygłaszania rekolekcji poza murami klasztoru, regularnie prowadził spotkania i warsztaty również dla gości naszego opactwa – poinformował o. Gronowski.

– Jego przesłanie docierało do setek użytkowników portalu duchowości benedyktyńskiej „PSPO”, gdzie pojawiały się jego konferencje i komentarze, jak również do tych, którzy znaleźli w nim kierownika duchowego i oddanego przyjaciela – napisał mnich.

comments powered by Disqus