Pawilon sportowo-rekreacyjny w Łuczanowicach powstanie w technologii modułowej. Będzie miał zielony dach

fot. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

Obiekt stanie przy ulicy Mycielskiego (Łuczanowice, Dzielnica XVII Wzgórza Krzesławickie), bezpośrednio przy boisku. Z ośrodka będzie mogło korzystać jednocześnie do 50 osób.

Placówka ma poszerzyć kulturalno-sportową ofertę dzielnicy. W budynku o powierzchni ok. 200 mkw. powstaną m.in. dwie sale. Duża (około 80 mkw.) będzie wyposażona w system wystawienniczy, instalację audio-video, rzutnik i ekran. W pawilonie będzie też szatnia i sanitariaty, magazyn na sprzęt sportowy, zaplecze kuchenne, biuro i toaletę ogólnodostępną.

Wykonawca będzie musiał także zagospodarować teren: wybudować dojśćia, dojazdy i miejsca postojowe dla ok. 15 samochodów oraz zamontować stojaki na rowery. Powstanie niezbędna infrastruktura techniczna: sieci, przyłącza i instalacje zewnętrzne umożliwiające prawidłowe funkcjonowanie budynku w tym instalacji OZE, która pozwoli na obniżenie bieżących kosztów utrzymania i funkcjonowania. Pawilon będzie energooszczędny, a dodatkowo zastosowany będzie tzw. zielony dach. Z

Zarząd Inwestycji Miejskich liczy, że realizacja zadania (przygotowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlany) zakończy się w 2024 roku. Oferty w przetargu można składać do 11 maja.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Wzgórza Krzesławickie