„Plac Nowy sercem Kazimierza”. Powstanie nowy mural

Projekt muralu fot. Materiały prasowe

We wtorek na ścianie budynku przy placu Nowym zacznie powstawać mural. Będzie to wielkie czarno-białe serce na tle planu Kazimierza.

– W ten sposób chcemy pokazać, że jest to ważne centrum miasta – tłumaczy dr hab. Marcin Kowalik, który namaluje mural. – To ma być wspólne dzieło dla miasta. Dlatego każde wsparcie jest mile widziane – mówi.

Mural powstaje z inicjatywy krakowskich restauratorów. Zależało im, aby dotychczas pusta ściana ich budynku, wpisała się w klimat dzielnicy. Szukali pomysłu i tak trafili do Fundacji „Obraz w pigułce”, która na co dzień zajmuje się aktywowaniem dorosłych do wspólnego tworzenia oraz prowadzi warsztaty plastyczne w na oddziałach dziecięcych.

Fundacja „Obraz w pigułce”

"Obraz w pigułce" to cykliczny, artystyczny projekt charytatywny. Akcję rozpoczął kilka lat temu artysta malarz dr hab. Marcin Kowalik. Od początku celem było poprawienie dzieciom czasu spędzonego w szpitalu poprzez wspólne tworzenie oraz pokazywanie innym, że pomaganie jest proste. Od roku 2018 istnieje Fundacja „Obraz w pigułce”.

Mali pacjenci projektują, a wolontariusze malują obrazy do Szpitali Dziecięcych w całej Polsce. Dzięki przyjętej formule realizacji każdy uczestnik może odnaleźć siebie i swój wkład w skończonym obrazie.

Partnerami akcji polegającej na stworzeniu muralu na Kazimierzu są: Sanity, Star-Kop oraz restauracja Plac Nowy 1.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus