Policja zatrzymała 29-latka, który jesienią oszukał seniora. Jego ofiar może być więcej

Zatrzymany mężczyzna fot. Małopolska Policja
Mieszkaniec Krakowa ukradł starszemu mężczyźnie ponad 8200 euro metodą "na policjanta". Został zatrzymany 20 stycznia w mieszkaniu na terenie Nowej Huty.
Zatrzymany niespełna pół roku temu zadzwonił do 76-latka z Krowodrzy i przekonał go, że bierze on udział w tajnej policyjnej akcji, a jego oszczędności pomogą w ujęciu groźnych przestępców.

– Starszy pan, przekonany przez oszusta, że po policyjnych działaniach odzyska pieniądze, przekazał pod drzwiami swojego mieszkania fałszywemu policjantowi ponad 8200 euro, których już jednak nie odzyskał – informuje mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.  

Oszut został zatrzymany 20 stycznia w mieszkaniu na jednym z osiedlu w rejonie ronda gen. Maczka. W trakcie przeszukania policjanci natrafili w jego odzieży na biały proszek zawinięty w folię aluminiową, który okazał się być amfetaminą. Mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa i posiadania narkotyków. Został zatrzymany na trzy miesiące i usłyszał zarzut oszustwa i posiadania narkotyków. Grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności. 

– Według wstępnych ustaleń 29-latek odpowiedzialny jest także za kilka innych oszustw na krakowskich seniorach dokonanych na przełomie sierpnia i września ubiegłego roku. Niewykluczone, że niedługo usłyszy kolejne zarzuty – mówi Gleń.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta
Interesuje Cię zakup mieszkania w dzielnicy Nowa Huta? Sprawdź oferty portalu GetHome: https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/krakow/nowa-huta
comments powered by Disqus