Policjanci sięgnęli po broń. „Nie możemy mówić o szczegółach”

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W Mistrzejowicach na ul. Parnickiego doszło do niebezpiecznej sytuacji, która zakończyła się użyciem broni. Według informacji przekazanych przez służby, funkcjonariusze musieli sięgnąć po broń, gdy prowadzący pojazd próbował potrącić jednego z policjantów.

Do incydentu doszło drugiego marca wieczorem, gdy policja podjęła próbę zatrzymania kierowcy. 

–  Kierujący zatrzymywanym pojazdem usiłował potrącić jednego z policjantów. Oddano strzał w kierunku samochodu – mówi Anna Wolak-Gromala z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Interwencja zakończyła się sukcesem, ponieważ nikt nie został poszkodowany, a osoby będące w samochodzie zostały zatrzymane. – Na tym etapie, dla dobra postępowania nie możemy jeszcze mówić o szczegółach – dodaje Anna Wolak-Gromala.

– Strach wyjść wieczorem ze śmieciami – skomentował sprawę jeden z okolicznych mieszkańców, który był świadkiem zdarzenia.

Zgodnie z polskim prawem policjant może użyć broni wyłącznie w sytuacjach, gdy m.in. jest to konieczne do obrony przed pośrednim lub bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty jego lub innej osoby zdrowia czy życia.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Mistrzejowice