Policjanci w galeriach handlowych. Wręczyli prawie pół tysiąca mandatów

Krakowscy policjanci wręczyli 477 mandatów za brak maseczek w galeriach handlowych oraz komunikacji miejskiej.

Jak mówi Piotr Szpiech z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, funkcjonariusze przez cały czas prowadzą kontrole w galeriach i placówkach handlowych oraz środkach komunikacji miejskiej pod kątem przestrzegania przepisów covidowych.

– Zgodnie z obowiązującymi przepisami w pomieszczeniach zamkniętych takich jak galerie i placówki handlowe oraz obiekty użyteczności publicznej osoby tam przebywające zobligowane są do zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczki oraz zachowania dystansu społecznego. Podobnie sytuacja wygląda w środkach komunikacji miejskiej. Funkcjonariusze prowadzą wzmożone kontrole w tym zakresie wyciągając konsekwencje wobec osób, które nie stosują się do przepisów covidowych – mówi Szpiech.

Podczas kontroli prowadzonych w okresie od 15 listopada do połowy tego tygodnia policjanci wręczyli 477 mandatów za brak maseczki, 187 osób zostało pouczonych a wobec 26 osób skierowano wniosek do sądu o ukaranie. Natomiast za niestosowanie się do zachowania odległości między osobami policjanci wystawili 56 mandatów i pouczyli 26 osób.

Za nieprzestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki oraz brak odległości między osobami grozi mandat w wysokości od 20 do 500 zł.

comments powered by Disqus