Utrudnienia na „zakopiance”. Drogowcy naprawiają uszkodzoną kładkę

fot. GDDKiA

Od dziś kierowcy jadący „zakopianką” muszą liczyć się z utrudnieniami. W Mogilanach drogowcy prowadzą prace związane z remontem kładki dla pieszych.

Jak mówi Iwona Mikrut z krakowskiego oddziału GDDKiA prace będą prowadzone od czwartku do soboty w godzinach od 7 do 16. Budowlańcy mają wzmocnić konstrukcję dźwigarów głównych kładki dla pieszych w Mogilanach.

– W trakcie przeglądu okresowego kładki dla pieszych zaobserwowano uszkodzenia trzech żeber poprzecznych usztywniających dźwigar główny od strony południowo-wschodniej oraz lokalne odspojenia płyty pomostu od dźwigara głównego, na krawędzi półki górnej. Przyczyną lokalnego odspojenia płyty pomostu od pasa górnego dźwigarów głównych w miejscu uszkodzenia żeber poprzecznych było uderzenie pojazdu w pas dolny dźwigara – tłumaczy Mikrut.

 – Zostaną zajęte naprzemiennie lewy lub prawy pas ruchu w kierunku Krakowa oraz lewy lub prawy pas jezdni w kierunku Zakopanego – podkreśla przedstawicielka GDDKiA. – W celu zminimalizowania spowolnień w ruchu pojazdów w czasie porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego, prace na jezdni w kierunku Zakopanego będą prowadzone od godziny 7 do 12, a od 12 do 16 prace przeniosą się na jezdnię w kierunku Krakowa – dodaje.

Zaznacza, że w niedzielę prace nie będą wykonywane. Ruch odbywał się będzie po obu pasach ruchu na każdej jezdni.

Wznowienie prac i ich dalsza realizacja nastąpi 29 listopada i potrwa do 1 grudnia. Po zakończeniu prac w każdym dniu tymczasowe oznakowanie będzie usuwane z jezdni. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych termin prac ulegnie zmianie, o czym będziemy informować.

comments powered by Disqus