Prace na ul. Dekerta częściowo wstrzymane. Powód? Tak, ten sam [ZDJĘCIA]

fot. PKP PLK

Na ul. Dekerta wykonawcy natrafili na fragmenty historycznych zabudowań. Oznacza to częściowe wstrzymanie prac przy przebudowie drogi pod wiaduktem kolejowym.

Roboty na ul. Dekerta trwają od 3 listopada. Kolejarze przebudowują tam fragment drogi, po zakończeniu prac przy linii kolejowej.

Docelowo jezdnia pod wiaduktem będzie węższa i nieco zmieni przebieg. Dzięki temu będą mogły powstać znacznie szersze chodniki, a część terenu będzie wyłączona z ruchu. Nowy, bardziej czytelny sposób połączenia ulic Romanowicza i Dekerta ma poprawić widoczność i ułatwić kierowcom określenie pierwszeństwa przejazdu.

Znów odkrycia

Po raz kolejny w ostatnim czasie okazało się jednak, że harmonogram prac trzeba będzie zmienić z powodu odkryć archeologicznych. – Wykonawcy natrafili na fragmenty historycznych zabudowań. Część prac wstrzymano, a analizą znaleziska zajęli się archeolodzy – informuje Piotr Hamarnik z PKP Polskich Linii Kolejowych SA.

Jak mówi, najprawdopodobniej są to pozostałości murów jednego z fortów Twierdzy Kraków. – Cała dokumentacja, zgodnie z procedurami, zostanie przekazana służbom konserwatorskim, które podejmą decyzje co do dalszych działań. Na obecną chwilę wykonawcy nie precyzują, w jakim stopniu znalezisko wpłynie na ostateczny termin zakończenia budowy drogi w tym miejscu – stwierdza.

To kolejna w ostatnim czasie tego rodzaju informacja. Z powodu odkryć archeologicznych pod jezdnią znacznie przedłużyła się przebudowa fragmentu ul. Powstańców Wielkopolskich, również prowadzona przez PKP PLK. Teraz z kolei z powodu odkrycia dawnego cmentarza wstrzymane są częściowo prace na ul. Królowej Jadwigi. Więcej na ten temat piszemy tutaj:

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus