Prawie 1400 mandatów podczas majówki

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Podczas majowego weekendu na krakowskich ulicach bezpieczeństwa strzegli policjanci drogówki. W ciągu czterech dni na terenie Krakowa doszło do 61 kolizji drogowych i 8 wypadków, w których rannych zostało 10 osób. Na szczęście nie było ofiar śmiertelnych.

Funkcjonariusze w majówkę wystawili łącznie 1374 mandaty dla tych, którzy rażąco naruszyli przepisy. W 43 przypadkach sporządzona została dokumentacja, która może zostać przesłana do sądu z wnioskiem o ukaranie. Wobec 113 osób mundurowi zastosowali pouczenia.

Najczęstszą przyczyną wypadków jest nadmierna prędkość dlatego policjanci szczególnie zwracają uwagę na tych, którzy mocniej wciskają pedał gazu. Podczas tego weekendu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej aż 1092 takich kierowców. Czterem z nich policjanci zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Dużym zagrożeniem są też prowadzący samochód na tzw. „podwójnym gazie”. Policjanci podczas weekendowych działań ujawnili 7 nietrzeźwych kierujących.