Prezes Orlenu ogłasza promocję na paliwa. Trzeba spełnić warunki

fot. Agata Wnuk/LoveKraków.pl

Podczas piątkowej prezentacji mobilnej stacji wodorowej na terenie zajezdni autobusowej w Płaszowie prezes Orlenu podał szczegóły wakacyjnej promocji na paliwa koncernu. Żeby z niej skorzystać, należy jednak spełnić pewne warunki.

Pod koniec wystąpienia dotyczącego wprowadzania technologii wodorowej, Daniel Obajtek odniósł się również do kwestii cen paliw. Uzasadnił je obecną sytuacją na Ukrainie. – Sytuacja wojenna powoduje bardzo wysokie ceny baryłki ropy. Cała Europa ma z tym problem, my też. Kwestia kursu dolara, kwestia kosztów transportu, choćby morskiego, ropy, który wzrósł o 110 procent, kwestia innych problemów logistycznych. Są to skutki wojny, za które my nie odpowiadamy, możemy z nimi jedynie walczyć – przekonywał prezes PKN Orlen.

Promocja na wakacje

– Zdaję sobie sprawę, że to nie są ceny, które są zadowalające – przyznał Daniel Obajtek. Ułatwieniem dla klientów ma być promocja wprowadzona na czas wakacji. W ostatnich dniach była już ona zapowiadana w mediach, tym razem podano jednak nieco więcej szczegółów.

Promocja ma obowiązywać przez dwa miesiące wakacji i jest dedykowana dla uczestników programu lojalnościowego Vitay. Klienci, którzy posiadają aplikację Vitay, już od poniedziałku 27 czerwca mogą trzy razy w ciągu miesiąca zatankować na stacjach Orlen do 50 litrów i skorzystać z obniżki w wysokości 30 gr/l.

Również posiadacze karty Vitay mogą korzystać z tej promocji, ale od 1 lipca. Oni też zapłacą o 30 gr mniej, z podobnymi ograniczeniami jak powyżej.

Z kolei klienci uczestniczący w programie Vitay, a posiadający Kartę Dużej Rodziny, mogą korzystać z większej obniżki: zapłacą mniej o 40 groszy za każdy litr.