Prezydent RP w 14. rocznicę katastrofy smoleńskiej modlił się na Wawelu

Andrzej Duda złożył hołd tragicznie zmarłej Parze Prezydenckiej fot. Kancelaria Prezydenta RP

W środę (10 kwietnia) przypadła 14. rocznica katastrofy smoleńskiej, w której zginęło 96 osób, w tym Prezydent RP Lech Kaczyński z Małżonką Marią. W Krakowie prezydent Andrzej Duda oddał hołd ofiarom tragedii z 2010 roku.

– Bardzo dziękuję wszystkim tym, którzy dzisiaj pamiętają i którzy dzisiaj już po raz 14. przychodzą w różne miejsca – na cmentarze, pod pomniki – po to, by pamiętać, by wspomnieć, by pomodlić się, a przede wszystkim, by oddać szacunek tym, którzy 14 lat temu zginęli, pielgrzymując – można tak powiedzieć – na groby polskich oficerów w Katyniu – mówił na Wawelu Andrzej Duda. I dodał: – Dzisiaj po raz kolejny oddajemy im hołd, modlimy się za ich dusze, wspominamy ich.

Andrzej Duda wcześnie rano przybył do Krakowa by złożyć hołd Ofiarom katastrofy smoleńskiej
Andrzej Duda wcześnie rano przybył do Krakowa by złożyć hołd Ofiarom katastrofy smoleńskiej

W ostatnim czasie Prokuratura Krajowa wydała komunikat, według którego, 25 kwietnia zaplanowano spotkanie z osobami pokrzywdzonymi i ich pełnomocnikami, dotyczące śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej. Chodzi o przekazanie „kompleksowej informacji o przebiegu śledztwa, wykonanych do tej pory czynnościach procesowych, czynnościach, których nie zrealizowano z uwagi na brak współpracy ze strony Federacji Rosyjskiej”.