Problemy Centrum Muzyki. Wyniki konkursu pod znakiem zapytania

Ta koncepcja wygrała w konkursie. Pojawiło się jednak odwołanie fot. Materiały prasowe

Pod koniec listopada poznaliśmy zwycięzcę konkursu na projekt architektoniczny Centrum Muzyki. Kompleks ma powstać w sąsiedztwie bulwaru Kurlandzkiego, przy ul. Skrzatów. Jak się okazało, jedna z firm w nim startujących złożyła odwołanie od wyników. Rozprawa przed Krajową Izbą Odwoławczą odbędzie się w najbliższą środę – 19 grudnia.

Informację na temat odwołania potwierdził nam w poniedziałek Kazimierz Barczyk, przewodniczący Komitetu Honorowego Budowy Centrum Muzyki. Jak wpłynie to na planowaną inwestycję? Okaże się już niebawem.

Jest odwołanie od wyników konkursu

Jednoetapowy konkurs architektoniczno-urbanistyczny na opracowanie koncepcji budynków wchodzących w skład Centrum Muzyki i parku miejskiego rozstrzygnięto 25 listopada. Konkurs przeprowadziło wspólnie województwo i miasto.

– Jeden z uczestników konkursu złożył odwołanie od wyników konkursu do Krajowej Izby Odwoławczej. 19 grudnia odbędzie się rozprawa przed KIO – informuje Filip Szatanik, rzecznik prasowy urzędu marszałkowskiego.

Przypomnijmy, że zwycięzcą konkursu na koncepcję architektoniczną został polsko-włoski zespół projektantów pracowni SBS Engineering Group z Krakowa oraz 3TI Progetti Italia – Ingegneria Integrata SPA z Rzymu. Projekt okazał się najlepszy spośród prac dziewięciu innych pracowni biorących udział w konkursie. Istotna dla sędziów była jednak nie tylko bryła obiektu, ale też zastosowanie nowoczesnych form urbanistycznych, rozwiązania funkcjonalne i walory akustyczne.

Centrum Muzyki i park mają według planów postać do 2024 roku na Grzegórzkach. Kompleks zajmie powierzchnię ok. 28 tys. mkw. Koszt inwestycji to ok. 265 mln zł.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki
comments powered by Disqus