Przedszkolaki podczas zwiedzania kopców poznają historię Krakowa

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W tym roku startuje kolejna edycja programu edukacyjnego „Przedszkolaki szlakiem kopców krakowskich”, w której udział weźmie ponad 1,8 tys. dzieci z 32 placówek.

 Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Rafał Komarewicz, podczas wtorkowej konferencji prasowej przekonywał, że wiedza na temat historii miasta powinna być przekazywana w sposób interesujący i zrozumiały dla dzieci.

Takim sposobem w jego ocenie jest program „Przedszkolaki szlakiem kopców krakowskich”. – W zeszłym roku rozmawialiśmy na temat rozszerzenia istniejącej inicjatywy, ponieważ ten program był bardzo wartościowy oraz miał duży potencjał edukacyjny, dlatego zdecydowałem wtedy o złożeniu poprawki do budżetu miasta w wysokości 100 tysięcy złotych – stwierdził Komarewicz.

Dodał, że w programie weźmie udział ponad 1,8 tys. dzieci z 32 krakowskich przedszkoli.

Aneta Stachyra, dyrektorka Samorządowego Przedszkola nr 125 w Krakowie mówiła, że wszyscy uczestnicy projektu mają zapewniony transport oraz opiekę licencjonowanego przewodnika podczas zwiedzania czterech krakowskich kopców. – Przed nami w sumie 128 wycieczek na kolejne kopce – poinformowała.

– Mamy nadzieję, że cztery wycieczki dla każdego przedszkola będą zwieńczone wystawą prac plastycznych, które będą jednym z wielu podsumowań projektu – stwierdziła.

Konferencja prasowa Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Rafała Komarewicz | fot. Filip Radwański
Konferencja prasowa Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Rafała Komarewicz | fot. Filip Radwański