Przekroczenia prędkości i nietrzeźwi kierujący. Weekendowe działania grupy SPEED

fot. Komenda Wojewódzkiej Policji w Krakowie

W ostatni weekend policjanci grupy SPEED z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie kilkakrotnie reagowali na rażące naruszenia prawa w ruchu drogowym.

Dwóch kierujących straciło prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o więcej niż 50 km/h.

– Niepokojący jest fakt, że nadal pojawiają się kierujący prowadzący pojazd pod wpływem alkoholu – mówi Sebastian Gleń, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Nietrzeźwi kierujący na małopolskich drogach

W miejscowości Targowisko, niedaleko Niepołomic, patrol SPEED w ciągu dwóch godzin zatrzymał dwóch prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu.

Pierwszy kierowca, 42-letni mężczyzna, został zatrzymany do kontroli drogowej z powodu przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Badanie trzeźwości wykazało, że kierujący był w stanie po użyciu alkoholu. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.

U drugiego kierowcy, który również został zatrzymany ze względu na przekroczenie dopuszczalnej prędkości jazdy, badanie alkomatem wykazało blisko 1,2 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że 58–letni mężczyzna także ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

– Oprócz wyżej wymienionych przypadków, policjanci w Niepołomicach zatrzymali do kontroli drogowej kolejnego nietrzeźwego kierującego, u którego badanie trzeźwości wykazało 0,6 promila alkoholu w organizmie – dodaje Sebastian Gleń.

Podczas pełnionej służby policjanci SPEED ujawnili także dwóch kierujących z przekroczoną dopuszczalną liczbą 24 punktów karnych. W związku z powyższym zostały im zatrzymane prawa jazdy.