Przybliża się przebudowa odcinka Kraków-Myślenice. Na „zakopiance” powstanie bezkolizyjny węzeł

fot. GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dysponuje już decyzją środowiskową na przebudowę odcinka „zakopianki” od granicy Krakowa.

– GDDKiA już wkrótce będzie mogła rozpocząć tę ważną inwestycję drogową, która nie tylko poprawi komfort podróży samochodem, ale w zdecydowanym stopniu przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego – mówi Maciej Michałowski, dyrektor biura ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka.

Węzeł w Libertowie 

Kliknij, aby powiększyć
Kliknij, aby powiększyć

W maju 2021 roku inwestor złożył wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla rozbudowy fragmentu drogi krajowej nr 7 na odcinku od granicy Krakowa do Libertowa. Inwestycja zakłada wybudowanie dwupoziomowego węzła, bezkolizyjnego przejścia dla pieszych w Libertowie oraz przebudowę ulic Wesołej i Parkowej.

Jak zaznacza Iwona Mikrut z krakowskiego oddziału GDDKiA, budowa węzła zaplanowana jest na 2023-2025 r. Drogowcy muszą teraz zdobyć zezwolenie na realizację inwestycji drogowej.

„Zakopianka” z bezkolizyjnymi węzłami

To nie jedyna inwestycja, która w najbliższych latach zostanie wykonana na „zakopiance” między Krakowem a Myślenicami. W 2024 roku mają rozpocząć się prace w Jaworniku. W tej miejscowości powstanie dwupoziomowy węzeł, łącznica oraz. Pasy włączeń i wyłączeń po obu stronach drogi krajowej. W ramach inwestycji wybudowane zostaną dwa ronda, wiadukt, ekrany akustyczne, mur oporowy, ścieżka rowerowa i przepust dla ruchu pod „zakopianką”.