Przyjechał na komendę bez prawa jazdy

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Do Komendy Powiatowej Policji w Krakowie po odbiór dowodów rzeczowych przyjechało trzech mężczyzn, każdy swoim pojazdem. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że jeden z nich miał cofnięte prawo jazdy. Teraz odpowie za popełnione przestępstwo.

– Mężczyźni uwagę policjantów przykuli już przed wejściem do komendy. Po zaparkowaniu pojazdów dłuższą chwilę kręcili się przed budynkiem, zachowywali się nerwowo, zaglądali w okna, rozmawiali przez telefon. Mundurowi postanowili więc sprawdzić co jest powodem ich wizyty – informuje małopolska policja.

Zapytani wyjaśnili, że stawili się po odbiór dowodów rzeczowych. Po sprawdzeniu w systemie, policjanci odkryli, że jeden z nich, 60-latek z Krakowa, ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. A wszystko wskazywało na to, że właśnie przyjechał samochodem.

– Podejrzenia potwierdził monitoring. 60-latkowi zakazano dalszej jazdy, a samochód, którym przyjechał, odebrała inna osoba z uprawnieniami – informuje policja.

Mieszkańcowi Krakowa za niezastosowanie się do decyzji o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

comments powered by Disqus