Radio Kraków świętuje swoje urodziny. 95 słodkich niespodzianek

fot. Krzysztof Kalinowski

We wtorek, 15 lutego Radio Kraków, pierwsze radio w Małopolsce i najstarsza regionalna rozgłośnia w kraju, świętować będzie 95-te urodziny.

– Halo! Halo! Tu Polskie Radio Kraków, fala 422 – tymi słowami 15 lutego 1927 roku Lena Meyerholdowa zainaugurowała antenową działalność Radia Kraków. Miało to miejsce niespełna półtora roku po uruchomieniu Polskiego Radia w Warszawie.

95 lat historii Radia Kraków to 95 lat historii Krakowa i Małopolski. To najważniejsze dla mieszkańców miasta i regionu wydarzenia, które Radio Kraków relacjonowało, w tym wszystkie pielgrzymki papieskie, transmisje najważniejszych wydarzeń kulturalnych, czy wydarzeń sportowych.

To na antenie Radia Kraków miała miejsce m.in. pierwsza transmisja sportowa z boiska piłkarskiego (relacje z meczu Wisła-Cracovia rozegranego 22 września 1929). Za pośrednictwem Radia Kraków codziennie od 1 sierpnia 1927 roku (z wyjątkiem okresu II wojny światowej) w samo południe w Polskim Radiu nadawany jest hejnał z wieży Mariackiej.

Radio Kraków od lat jest jednym z najbardziej opiniotwórczych mediów regionalnych w Polsce i jednym z najbardziej liczących się mediów na rynku krakowskim, ma trzy studia terenowe w Tarnowie, Nowym Sączu i Gorlicach, lokalnych reporterów w najważniejszych miejscowościach Małopolski, realizuje nowatorskie rozszycia programów na Nowy Sącz i Tarnów, cały czas poszerza swoją ofertę programową.

15 lutego, w dniu 95-tych urodzin, Radio Kraków zaprasza na wspólne świętowanie. Od 6 rano, we wszystkich programach obdarowywać będzie swoich słuchaczy urodzinowymi słodkościami, a o 12.00 w siedzibie rozgłośni (al. Juliusza Słowackiego 22 w Krakowie) na słuchaczy czekać będzie urodzinowy tort i 95 słodkich niespodzianek.