„Reanimowanie” torowiska: wprowadzamy ograniczenie do 10 km/h

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Z powodu tragicznego stanu torowiska na ulicy Kapelanka, urzędnicy zdecydowali o wprowadzeniu ograniczeniu w prędkości tramwajów.

W środę od południa do czwartku do godzin porannych tramwaje nie jeździły ulicami Dietla, Monte Cassino i Kapelanka. Powodem awarii była szyna, która na łuku pękła na pół. – Na razie wykonaliśmy doraźne zabezpieczenie łuku w najbardziej uszkodzonej części – mówi Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Jak zapewnia rzecznik miejskiej jednostki, przez kilka nocy robotnicy będą napawać szynę, czyli uzupełniać ubytki m. in. mieszkanką metali. – Prace nie są skończone. Na razie zostało zabezpieczone jedno miejsce – podkreśla Pyclik.

Teraz urzędnicy, ze względu na fatalny stan torowiska, wprowadzili… ograniczenie prędkości dla tramwajów. Pojazdy szynowe mogą poruszać się z maksymalną prędkością do 10 kilometrów na godzinę.

Do kiedy potrwa taki stan? Pracownicy ZDMK chcieliby ściągnąć ograniczenie do 20 czerwca. Choć zaznaczają, że to tylko ich życzenie. To w tym dniu mają zamiar zamknąć dla tramwajów rondo Matecznego. Jednak w urzędzie nie podjęli decyzji, czy będzie zrobiony remont łuku przy ul. Kapelanka. Na razie skupiają się na „reanimacji” torowiska.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki
comments powered by Disqus