Ruszają konsultacje w sprawie ruchu w centrum

Ulica Karmelicka fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Ruszają konsultacje z mieszkańcami dotyczące zmian w organizacji ruchu w centrum miasta. ZIKiT zaprasza do udziału w spotkaniach, poznania założeń planowanych zmian i wyrażenia swojej opinii.

Założenia planu Mobilny Kraków to z jednej strony wzmocnienie komunikacji miejskiej, z drugiej – ograniczenie ruchu wewnątrz tzw. II obwodnicy. Na ulice wewnątrz kwartałów będzie można wjechać tylko z zezwoleniem, dla wszystkich pozostaną dostępne ulice główne, takie jak Stradomska, Westerplatte czy Piłsudskiego. Na wielu ulicach zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy, co pozwoli zachować część miejsc parkingowych przy zachowaniu przepisowej szerokości chodnika. Więcej o założeniach można przeczytać TUTAJ.

Plan najbliższych spotkań konsultacyjnych wygląda następująco:

13 lutego, poniedziałek (18.00-20.00) w Gimnazjum nr 4 w Krakowie, Rynek Kleparski 18: dla mieszkańców Dzielnicy I

15 lutego, środa (18.00-20.00) w Gimnazjum nr 2 w Krakowie, ul. Studencka 13: dla mieszkańców Dzielnicy I

22 lutego, środa (17.00) Klub Pod Jaszczurami, Rynek Główny 8: ogólnomiejska debata dla mieszkańców

23 lutego, czwartek (17.00-19.00) Rada Dzielnicy XIII, Rynek Podgórski 1, sala im. Franciszka Maryewskiego: dla mieszkańców Dzielnicy XIII

Mieszkańcy Dzielnicy Stare Miasto będą mieli możliwość uczestniczyć w kilku spotkaniach organizowanych przez ZIKiT i Radę Dzielnicy I, ponieważ zaproponowane rozwiązania najbardziej ich dotyczą. Odbędą się również konsultacje z mieszkańcami Dzielnicy II Grzegórzki oraz osobne z przedsiębiorcami. W razie potrzeby i zainteresowania, konsultacje mogą odbyć się także w innych dzielnicach Krakowa.

Jeśli nie możesz przyjść

Przez cały czas uwagi do Mobilnego Krakowa można zgłaszać także mailowo, wypełniając ten FORMULARZ. Osoby, które nie mogą przyjść na spotkanie lub mają utrudniony dostęp do internetu, mogą też przyjść do jednego z punktów informacyjnych:

- w przejściu podziemnym na placu Bohaterów Getta, czynnego: pon: 8-12, wt: 13-17, śr: 9-13, czw: 13-17 i pt: 13-17,

- na ul. Pawiej (przystanek Politechnika): pon: 13-17, wt: 9-13, śr: 13-17, czw: 12-16, pt: 13-17,

- w siedzibie ZIKiT-u na Centralnej 53 w godz. 7:30-15:30.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus