Ruszyły szczepienia małopolskich policjantów

W szpitalu MSWiA w Krakowie zainaugurowano dziś akcję szczepienia małopolskich policjantów przeciw koronawirusowi. Szczepienia funkcjonariuszy pierwszą dawką odbywają się w kilka małopolskich szpitalach. Zaszczepieni zostaną policjanci z wszystkich jednostek. Akcja potrwa kilka tygodni.

24 marca w szpitalu tymczasowym na PGE Narodowym odbyła się inauguracja procesu szczepień służb mundurowych. Funkcjonariusze reprezentujący policję, straż pożarną, służbę ochrony państwa, straż graniczną oraz służbę więzienną przyjęli pierwsze dawki szczepionek przeciw COVID-19. Natomiast policjanci z garnizonu małopolskiego rozpoczęli szczepienia dziś, 25 marca.

W szpitalu MSWiA w Krakowie, akcję zainaugurował, przyjmując pierwszą dawkę szczepionki,  zastępca komendanta wojewódzkiego policji insp. Rafał Leśniak.  Za jego przykładem, szczepionkę  przyjęli kolejni policjanci. To funkcjonariusze pełniący funkcje w rożnych pionach i na różnych stanowiskach, w szczególności z tzw. pierwszej linii.

W szpitalu na Galla szczepią się dziś policjanci z komend wojewódzkiej, miejskiej i powiatowej w Krakowie oraz z komend powiatowych z Miechowa, Proszowic i Wieliczki.  Proces szczepień małopolskich policjantów zaczął się również w szpitalu w Nowym Targu, gdzie wstrzyknięto szczepionkę mundurowym z  Myślenic, Nowego Targu, Suchej Beskidzkiej i Zakopanego. Natomiast w szpitalu w Chrzanowie szczepią się policjanci z komend powiatowych z Olkusza, Chrzanowa, Oświęcimia i Wadowic − informuje Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji.

Szczepienia przebiegają bez przeszkód, szczepionki dotarły na czas. W kolejnych dniach zaszczepią się także mundurowi z pozostałych jednostek garnizonu małopolskiego - szczepienia będą odbywać się także w szpitalu w Tarnowie i Nowym Sączu − dodaje rzecznik policji.

Aktualności

Pokaż więcej