Sianko na stół wigilijny prosto z Błoń [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Mieszkańcy spacerujący w okolicach Błoń mogą od wtorku oglądać niecodzienny widok. Na części miejskiej łąki pojawiły się bale skoszonej trawy. ZZM podał ich przeznaczenie.

Zarząd Zieleni Miejskiej w ostatnim czasie wstrzymał koszenie traw w mieście, po fali upałów. Wyjątkiem są miejskie łąki. Zarówno na Błoniach, jak i na Łąkach Nowohuckich, można teraz zobaczyć świeże bale skoszonej trawy.

Na malowniczych, nietypowych dla miasta widokach się nie skończy. ZZM zapowiedział, że skoszona trawa trafi na paszę dla owiec.

Kto chętny?

Przy następnej okazji mieszkańcy będą mogli sami skorzystać z efektów prac. Na wrzesień urzędnicy planują bowiem wykoszenie tego fragmentu Błoń, który w tym roku był pozostawiony bez ingerencji (co roku inna część łąki nie jest koszona w sezonie, by umożliwić przyrodzie regenerację).

– Prosimy o zgłoszenia i rezerwowanie bali dla siebie lub swoich zwierzaków. Pamiętajcie, że istnieje tylko możliwość odbioru osobistego a bale są naprawdę ciężkie. Możemy ewentualnie pomóc w załadunku – pisze ZZM na swoim profilu na Facebooku.

Po sugestii jednego z mieszkańców urzędnicy dodali jeszcze jedną możliwość. Siano z Błoń będzie mogło trafić pod obrusy na wigilijnych stołach. W tym celu część jesiennego pokosu zostanie przechowana w magazynie.

– Każdy, kto będzie czuł taką potrzebę będzie mógł w grudniu przed Wigilią odebrać w naszej siedzibie dla siebie i swojej rodziny porcję sianka na stół – zapowiada ZZM.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza
comments powered by Disqus